Seksowna na zabój? Modelka w kampanii Victorii Beckham udaje martwą…

Victoria Beckham jest najbardziej inspirującą kobietą ostatniej dekady w Wielkiej Brytanii. Jest też doskonałą projektantką. Czyżby była też komiczką? Wskazuje na to ostatnia kampania promująca jesienno – zimową kolekcję marki Victoria, Victoria Beckham. Modelka zatrudniona przez Beckham jest znudzona na śmierć, momentami wręcz udaje nieprzytomną. Nas to bawi, ale w internecie pojawiają się oskarżenia, że Victoria przekroczyła granicę.

fot. Victoria Beckham/Facebook

Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. Z jednej strony furorę robi kiepska literatura o praktykach BDSM spod znaku „Pięćdziesięciu twarzy Grey’a”, z drugiej strony opinia publiczna oburza się o wszystko i na wszystkich. Przykład? Ostatnia sesja marki Victoria, Victoria Beckham, w której poza modelki sugeruje, iż dziewczyna jest martwa lub nieprzytomna. Dla nas to dość zabawne fotografie. Dziewczyny, które do nich pozują, owszem wyglądają na martwe, zapewne dlatego, że umarły z nudów. Zamknięte w pustych, obskurnych pokojach przypominających hotelowe wnętrza z PRLu lat siedemdziesiątych, leżą na podłodze, omdlewają na krzesłach czy w dziwnych pozach wyginają się na tle burej ściany. Przypomina to raczej ciężki poranek po intensywnym wieczorze panieńskim (wprawdzie bez rozmazanego makijażu, ale ze szklistym wzrokiem) niż śmierć w tajemniczych okolicznościach.

Dodajmy też, że to nie Victoria Beckham zdecydowała o estetyce sesji, a fotograf Colin Dodgson. Jego zamiarem było pokazanie nieco mroczniejszej strony tańszej linii Victorii Beckham, jakby nie zważając na fakt, iż sama kolekcja jest bardzo grzeczna: kratki, falbanki, dżinsy, trochę zwierzęcych sprintów.

„Przez ostatnie 4 sezony zachęcaliśmy fotografów do tworzenia własnych interpretacji marki Victoria, Victoria Beckham, zgodnie z ich wyobrażeniami i stylem” powiedział rzecznik marki. „W tym sezonie pracowaliśmy z fotografem, który ma szczególnie rozpoznawalny styl”.

Zdjęcia trafiły na Facebooka, gdzie fani marki zasugerowali, że pozy modelek przypominają trochę te z teledysków Sia. Co tylko potwierdza, że zamiar Victorii, aby marka była zabawna, wolna, niezależna całkiem się sprawdza. A wy co sądzicie o sesji? Jest kontrowersyjna czy może internauci niepotrzebnie szukają dziury w całym?

fot. Victoria Beckham/Facebook
fot. Victoria Beckham/Facebook
fot. Victoria Beckham/Facebook
fot. Victoria Beckham/Facebook
fot. Victoria Beckham/Facebook

Tematy:

Nieprawidłowy email