Sarah Jessica Parker, Rihanna i Jourdan Dunn zaprojektują Bagietki Fendi

Kultową "bagietkę" Fendi czeka totalna metamorfoza. A właściwie trzy! Sarah Jessica Parker, Rihanna i Jourdan Dunn zaprojektują swoje modele torebki. Całkowity dochód z ich sprzedaży będzie przeznaczony na cele charytatywne.

Getty Images

To już druga tego typu akcja zorganizowana przez dom mody Fendi. W zeszłym roku charytatywne torebki zaprojektowały Gwyneth Paltrow, Cara Delevingne i Adele. Gwiazdy tchnęły nowe życie w model torebki Peekabo i zebrały pokaźną sumę dla fundacji Kids Company.

Karl Lagerfeld zdecydował się ponownie zaangażować gwiazdy i pomóc potrzebującym. W tym roku do akcji zaproszono Sarę Jessicę Parker, Rihannę i Jourdan Dunn. Gwiazdy zaprojektują swoją wersję modelu Baguette. "Bagietki" Fendi mają ponad 15 lat i zdążyły stać się kultowym akcesorium modowym. Zapewne tak gorące nazwiska ich nowych projektantek tylko umocnią pozycję torebek w świecie mody.

Tym razem zaangażowane w projekt gwiazdy mogły same wybrać organizację, która stanie się beneficjentem zysków z zaprojektowanych torebek. Sarah Jessica Parker dochód ze swoich begietek przeznaczy na The Brain Trauma Foundation, Rihanna – na The Clara Lionel Foundation (którą założyła w 2012 roku), a Jourdan Dunn - The Sickle Cell Disease Association of America. Bagietki Fendi autorstwa gwiazd będzie można kupować od 13 lutego.

Getty Images
Getty Images
Getty Images
Getty Images
Getty Images
Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email