Rockowy pokaz wiosennej kolekcji MMC na Fashion Week w Łodzi

Ilona Majer i Rafał Michalak, to duet tworzący markę MMC Studio od 17 lat. Regularną obecnością na polskim Tygodniu Mody zgromadzili sporą rzeszę wiernych fanów, którzy systematycznie przyjeżdżają do Łodzi, by obserwować kolejne kolekcje projektantów. W tym sezonie to właśnie ich pokaz zebrał największą publiczność.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Tego duetu nie trzeba nikomu przedstawiać - Ilona Majer i Rafał Michalak stworzyli swoją markę w 1996 roku i od tego czasu nieprzerwanie funkcjonują w polskim świecie mody. Ich kolekcje cechują minimalizm, nonszalancja i geometria krojów. MMC zawsze stawia na nowoczesność i swoimi projektami wyprzedza panujące trendy.

I w tym sezonie projektanci nie zawiedli najbardziej wymagających krytyków. Kolekcja na sezon wiosna-lato 2014 to propozycja mody ulicznej z lat 90-tych zinterpretowana we współczesnym stylu. Geometryczne i obszerne kroje ubrań kontrastują z delikatną i przyjemną tkaniną, z jakiej są wykonane. To właśnie teflonowe wełny i jedwabie stanowią moc najnowszej kolekcji MMC. Na nadchodzącą wiosnę marka wraca do plisu, który w zaproponowanych projektach potęguje efektowny blask metalicznych tkanin.

Warto zwrócić uwagę na kolorystykę najnowszej kolekcji MMC. W dużej mierze ogranicza się ona do podstawowych, głównie jasnych barw. Jednak kilka elementów kolekcji występuje w soczystych, wiosennych kolorach - zieleni i jaskrawego, metalicznego pomarańczu, które przyciągają uwagę i zostają w pamięci.

Duet MMC nie byłby sobą, gdyby nie przygotował niespodzianki dla swoich gości - pokaz uświetnił występ polsko-francuskiego zespołu Be.My. Mocne, rockowe brzmienia stanowiły niezwykle energetyczne tło dla chodzących po wybiegu modelek, a pozytywna atmosfera udzieliła się wszystkim zgromadzonym.

Wiosenna kolekcja zaprezentowana w Łodzi to zapowiedź specjalnej kolekcji, jaką projektanci szykują na pokaz w Warszawie. Przygotowania do tego wydarzenia są już na zaawansowanym etapie i wszystko wskazuje na to, że MMC zaprezentuje się w stolicy na początku przyszłego roku.

Koniecznie zobaczcie nasz wywiad z duetem MMC!

Tematy:

Nieprawidłowy email