Twórca jednej z najpopularniejszych diet trafi do więzienia

Dietę wymyśloną przez Roberta Younga kochały gwiazdy. Niestety, twórca diety alkalicznej praktykował medycynę, nie mając do tego uprawnień.

Foto: istock

Fankami diety alkalicznej były m.in. Victoria Beckham, Kate Winslet oraz Jennifer Aniston. Dieta stworzona przez Roberta Younga polega na odkwaszeniu organizmu oraz wyeliminowaniu m.in. nabiału, mięsa oraz soli. Wskazane są natomiast duże ilości warzyw, owoców oraz orzechów.

Foto: istock Dieta alkaliczna

Jak się okazuje, twórca diety, którego pokochali fani zdrowego stylu życia oszukiwał. Jak podaje telewizja BBC, Robert Young posługiwał się fałszywym certyfikatem, świadczącym o tym, że ma tytuł doktora.

To jeszcze nie wszystko. Young oszukiwał osoby chore na raka i leczył ich naparami z sody oczyszczonej. Według niego może to wypłukać kwas z organizmu. Niestety, stosowanie diety alkalicznej u osób chorych na raka, tylko pogorszyło ich stan zdrowia.

Wdrożenie w życie diety alkalicznej skończyło się tragicznie u jednej z pacjentek chorych na raka. Kobieta za kurację u Younga zapłaciła aż 77 tysięcy dolarów, czyli ponad 300 tysięcy złotych. Niestety, zmarła.

Foto: istock Dieta alkaliczna

W materiale przedstawionym przez BBC Young podkreślił, że nie czuje się winny, gdyż według niego ta dieta pomogła milionom ludzi. Mężczyźnie grozi do czterech lat pozbawienia wolności.

Tematy:

Polecamy także:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

~Edi : te diety to jakaś masakra przede wszystkim liczy się zmiana nawyków, zdrowiej jeść (odpuściłam sobie słodycze, gazowane napoje) Na mnie dość dobrze działają jagody acai, pobudzają metabolizm a dodatkowo wzamacniają organizm, jak dla mnie bomba !
6 lut 17 20:56
Liczba głosów:0
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~antośka : u nas problem był taki, że trzy osoby zamówiły tabletki lewe...dlatego tak ważne żeby sprawdzać co i jak, certyfikaty i pozwolenia.. w tym samym czasie dwie inne koleżanki i ja zamówiłyśmy własnie certyfikowane iqacai i dzięki temu zrzuciłyśmy w dwa miesiące wszystkie po kilkanaście kilogramów każda. Da się, ale trzeba pilnować źródeł :)
6 lut 17 19:52
Liczba głosów:0
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Nieprawidłowy email