Rihanna walczy z Batmanem o Robina

Batalie o znaki towarowe, zastrzeżone nazwy i patenty to w świecie mody codzienność. Christian Louboutin co i rusz sądzi się z producentami butów. Marc Jacobs został pozwany przez Adidasa, a teraz w sądzie mogą się spotkać: Rihanna i Batman. A dokładnie – twórcy Batmana czyli DC Comics. Spór będzie toczył się pomocnika człowieka – nietoperza, Robina. Brzmi tajemniczo? Już wyjaśniamy.

Foto: Getty Images

Rihanna to pseudonim artystyczny. Pełne imię i nazwisko RiRi to Robyn Rihanna Fenty. Wokalistka nigdy nie używa swojego pierwszego imienia, ale w trosce o przyszłe przedsięwzięcia biznesowe, postanowiła w 2014 roku zastrzec swoje imię. Złożyła stosowny wniosek w amerykańskim sądzie i czekała na decyzję. Tłumaczyła to faktem, iż w przyszłości planuje wydawać lajfstajlowy magazyn pt. „Robyn”, dlatego zawczasu pragnie zarezerwować sobie prawo do tytułu. To rzecz normalna w świecie mediów. Problem polega jednak na tym, że DC Comics, wydawca komiksów o Batmanie (i Robinie) od kilku dekad posiada wyłączne prawo do używania imienia Robin. Wydawnictwo twierdzi więc, że Rihanna, posługując się nazwą „Robyn” może wprowadzać w błąd fanów komiksów i ubranego w zielone rajstopki pomocnika Batmana. Faktycznie, imiona różnią się jedną literką, a wymawiane są tak samo. I właśnie to jest podstawą do sądowych działań DC Comics.

Firma będzie próbowała uwodnić w sądzie, ze Rihanna może czerpać korzyści z wprowadzania w błąd miłośników komiksów. Jeśli sąd da się przekonać, Rihanna nie będzie mogła wydawać magazynu pod zaplanowanym tytułem. Dziwi mnie tylko fakt, że posiadając perfumy, kosmetyki i ubrania produkowane pod imieniem Rihanna, nie rozumiem nagłego zwrotu w kierunku Robyn. W końcu patrząc na kreacje sceniczne RiRi bliżej jej do Poison Ivy niż do Robina…

Tematy:

Nieprawidłowy email