Riccardo Tisci dla Nike: mocna kolekcja już wiosną!

Ricardo Tisci potwierdził na swoim Instagramie, iż rozpoczął współpracę z Nike. Projektant Givenchy stworzy swoją kolekcję dla marki.

Riccardo Tisci / Instagram

Ubiegły rok był dla Riccardo Tisci pełen wydarzeń. Zaprojektował kostiumy dla opery paryskiej, otrzymał nagrodę CFDA, zrobił dwie świetne kolekcje dla Givenchy. Można by pomyśleć, że włoski projektant nieco zwolni. Ale 2014 będzie kolejny rokiem sukcesów. Na początek: niespodziewana współpraca z Nike.

Riccardo Tisci i Kim Kardashian / Getty Images

Kolekcja NIKE RT pojawi się w sklepach już wiosną. Nie wiemy do końca, czego możemy się spodziewać, ale z pewnością będzie to dobre. Może nawet lepsze niż kolekcja sneakersów zaprojektowana przez kumpla Riccardo, Kanye Westa? Po [url= http://vumag.pl/newsy/kanye-west-zdradza-i-tlumaczy-wszystko-miloscia-do-corki,61102.html ]wielkim rozstaniu rapera z marką, w kwaterze głównej Nike było wolne miejsce dla utalentowanego, prawdziwego projektanta, którego dzieła będą przemawiały głośniej niż jego ego. Padło na Tisci, który od 16 lat jest wiernym fanem marki.

Riccardo Tisci i Karl Lagerfeld / Getty Images

W rozmowie ze Style.com projektant powiedział:

- Dla mnie Nike to symbol mojego dzieciństwa i Ameryki. W Europie Ameryka to flaga, McDonald’s, Marloboro i Nike. Dla dzieciaka to bardzo ważne.

Okazuje się, że zachwyt jest obustronny. Ian Ginoza Global Footwear Director z Nike przyznał, że wizja Włocha bardzo mu zaimponowała. Riccardo doskonale łączy modę ekskluzywną ze stylem ulicznym. Tym samym idealnie wpisuje się w politykę marki, która choć sportowa i wybitnie uliczna, ma modowe aspiracje.

Donatella Versace, Riccardo Tisci, Franca Sozzani i Naomi Campbell / Getty Images

Wprawdzie żadna ze stron nie zdradziła jeszcze jak będzie wyglądać współpraca, ale możemy być pewne, że dużą część kolekcji będą stanowiły buty. Co ciekawe, Nike ma na swoim koncie nie jedną współpracę, ale rzadko nawiązuje tak bliskie kontakty z projektantami. Może po ciągu artystów: Tom Sachs czy Kanye West przyszedł czas na profesjonalistę?

Tematy:

Nieprawidłowy email