Relacja z pokazu Łukasza Jemioła

Jako laureatka konkursu zorganizowanego przez VU MAG miałam niesamowitą możliwość wzięcia udziału w pokazie Łukasza Jemioła, który odbył się 23 maja w Łazienkach Królewskich pod hasłem "Tajemniczy Ogród".

AKPA

Z niecierpliwością przemierzyłam dystans 308 kilometrów z Poznania do Warszawy, by uczestniczyć w tym modowym wydarzeniu.

Do namiotu przystrojonego zielenią, w którym miał miejsce pokaz, wiodła droga oświetlona małymi światełkami, co po zmroku wprawiało w nastrój tajemniczości oraz coraz bardziej rozpalało ciekawość widza. Jako nowicjuszka pokazów mody byłam pod wrażeniem obecności tak wielu znanych twarzy z telewizji, show biznesu oraz świata mody. Jednak to, na co najbardziej czekałam to wyjście modelek w nieznanej dotychczas i wyczekiwanej kolekcji polskiego projektanta. Pierwsza część pokazu to zdecydowane energetyczny charakter z kolorem limonkowym oraz złotym w roli głównej. Proste kroje i mocne barwy z pewnością ożywią szarą rzeczywistość jesienno - zimowych dni. Druga odsłona kolekcji to czerń, kożuchy, ciepłe golfy, czyli to co najbardziej potrzebne kobiecie, aby ochronić się przed mrozem. Łukasz Jemioł, jak sam stwierdził stworzył kolekcję sprzeczną pozostawiając wybór swoim odbiorczyniom. To one same mają zdecydować czy mają ochotę na bycie widoczną i odważną czy otulić się w futro i pozostać w stonowanej kolorystyce. Oprawa muzyczna dodała charakteru spektaklowi. Początkowo mocne i zdecydowane brzmienia przechodziły w spokojniejsze, co dla mnie było metaforą przeistaczania się jeszcze kolorowej i energetycznej jesienni w zimowy, trochę melancholijny nastrój. Cały pokaz miał bardzo wyrazisty charakter, modelki poruszały się dynamicznie, co podkreślało, że stroje stworzone są dla nowoczesnych i pewnych siebie kobiet. Elementami z nowej kolekcji Łukasza Jemioła, która ja chętnie umieściłabym w mojej garderobie to przede wszystkim żakiety, które mnie urzekły i myślę, że są kluczem tej odsłony oraz żakardowe niebieskie suknie przeplecione srebrną nicią.

AKPA

Tematy:

Nieprawidłowy email