Reklama Gucci zakazana w Wielkiej Brytanii

Jedna z reklam Gucci nie spotkała się z aprobatą brytyjskiej organizacji Advertising Standards Authority, która zajmuje się monitorowaniem reklam. ASA wycofała reklamę włoskiego domu mody w Wielkiej Brytanii. Powodem jest bardzo szczupła modelka, promująca według organizacji niezdrową chudość.

Foto: Materiały prasowe

Reklamy z bardzo szczupłymi modelkami w dalszym ciągu budzą kontrowersje. Według specjalistów źle wpływają na młode dziewczyny i promują nierealny kanon piękna.

Foto: Materiały prasowe Kampania Gucci

Tym razem brytyjska organizacja organizacji Advertising Standards Authority postanowiła wycofać z wielkiej Brytanii kampanię Gucci z 2015 r. która prowadzona była m.in. w sieci. Według organizacji modelka jest zbyt chuda i wygląda na chorą.

Foto: Materiały prasowe Gucci
Foto: Materiały prasowe Kampania Gucci

ASA zwróciła uwagę nie tylko na sylwetkę modelki, ale również na jej makijaż, jeszcze bardziej podkreślający podkrążone oczy modelki i bardzo drobną twarz. Zarząd włoskiego domu mody nie zgodził się z opinią ASA. Jednak tłumaczenia Gucci nie były na tyle konkretne, aby zatrzymać reklamę. Ostatecznie cała kampania została wycofana.

Tematy:

Nieprawidłowy email