Puma stawia na artystów! Genialna kolekcja Puma x Vashite

Sportowy styl na dobre wniknął już do codziennej mody. Dzięki temu trendowi, sportowe marki stają na głowie, by zaspokoić wybredne gusta klientów, którzy szukają nie tylko wygodnych, ale także modnych ubrań i butów. Warunek? Muszą być na topie! Niewątpliwie te wymagania spełnia nowa kolekcja Pumy, która powstała we współpracy z nowojorską artystką Vashite.

Puma

Pochodząca z Nowego Jorku artystka Vashtie Kola wraz z PUMĄ stworzyła debiutancką kolekcję na sezon wiosna - lato 2015. Owocem współpracy jest unisexowa linia Ready-to-wear oraz nowe interpretacje klasycznych modeli butów PUMA. Wszechstronnie utalentowana Vashtie jest nie tylko projektantką, ale też bizneswoman, filmowcem, artystką oraz DJ’ką. Na całym świecie znana jest jako ikona stylu i przedstawicielka nowojorskiej sceny muzycznej.

Vashtie to niezwykła dziewczyna, której osobowość łączy ze sobą energię, talent i wrażliwość na sztukę. Jest potwierdzeniem, że Nowy Jork to mekka ambitnych i kreatywnych ludzi. Klasyczne kroje PUMA obecne na ulicach Nowego Jorku od lat 70. zostały przyswojone przez tworzące się tam subkultury, które były inspiracją dla Vashtie.

Styl Vashtie czerpie z muzyki i stylu życia lat 80. i 90. Jej pierwsza kolekcja stworzona dla PUMA nawiązuje do B-boyingu, czyli najważniejszej subkultury tamtych lat. Składając hołd klasycznemu stylowi butów PUMA T7, na sezon wiosna-lato 2015 odświeżono jego projekt, dzięki użyciu nowych materiałów.

- Kiedy PUMA zaproponowała mi współpracę, zgodziłam się od razu. Dorastałam obserwując tę markę. Jako dziecko byłam całkowicie pochłonięta skateboardingiem i słuchaniem muzyki alternatywnej. Obserwowałam trendy modowe tworzone przez PUMĘ. Jestem podekscytowana tym, ze udało mi się stworzyć kolekcję, która jest hołdem w stronę lat mojego dzieciństwa oraz nowojorskiej kultury undergroundowej– powiedziała Vashtie Kola.

Wybrane modele kolekcji PUMA x Vashtie SS15 dostępne są już w sklepach: Worldbox w Warszawie i Gdańsku, Asphalt w Warszawie i Eleven w Kielcach

Puma
Puma
Puma
Puma
Puma
Puma
Puma
Puma

Tematy:

Nieprawidłowy email