W końcu powstanie film o McQueenie

W lutym minie sześć lat od tragicznej śmierci Alexandra McQueena. Jego życie już wkrótce zostanie przeniesione na duży ekran. Reżyserią biograficznego obrazu zajmie się Andrew Haigh, twórca filmowego hitu „45 lat”.

Foto: Getty Images

Burzliwe życie i karierę angielskiego projektanta zobaczymy za jakiś czas na dużym ekranie. Reżyseria filmu powierzona została Andrew Haigh, twórcy takich filmów jak m.in. „45 lat” z Charlotte Rampling oraz „Zupełnie inny weekend”.

Foto: Getty Images Alexander McQueeng
Foto: Getty Images Pokaz Alexandra McQueena

Scenariusz filmu o McQueenie napisze dramaturg Chris Urch. Produkcja będzie oparta zarówno na książce "Blood Beneath the Skin", do której prawa zdobył producent filmu Damian Jones oraz na materiałach biograficznych zgromadzonych przez Urcha. Projekt ma ruszyć pod koniec 2016 r.

Foto: East News Andrew Haigh

Na razie nie wiadomo, kto miałby zagrać głównego bohatera. W branży wymienia się nazwisko brytyjskiego aktorka Russella Toveya.

Alexander Mcquuen urodził się 17 marca w 1969 r. Był jednym z najbardziej uznanych projektantów na świecie, który nie stronił od prowokacji i niekonwencjonalnych pomysłów. Pracował u m.in. Gucciego i Givenchy. Zaprojektował garnitury dla m.in. Davida Bowie i Księcia Karola. 11 lutego 2010 popełnił samobójstwo, kilka dni po śmierci jego mamy. Śledztwo wykazało, iż przed śmiercią zażył kokainę i środki uspokajające.

Jego twórczość inspiruje świat popkultury. w 2011 r. wystawę "Alexander McQueen: Savage Beauty" w nowojorskim Metropolitan Museum of Art obejrzało aż 660 tys. widzów. w 2015 r. wystawa prac projektanta trafiła do londyńskiego Victoria & Albert Museum. Również w 2015 r. na deskach londyńskiego St James Theatre wystawiona została sztuka o słynnym projektancie.

Polecamy także:

Tematy:

Nieprawidłowy email