Porażka Gucci w procesie z Guess

Zapadł wyrok w sprawie, jaką przeciwko Guess złożyła marka Gucci. Włoski dom mody pozwał amerykańską markę o kopiowanie znanego i kojarzonego z Gucci wzoru. Dziś sąd w Paryżu stanął po stronie Guess, uznając że nie doszło do wykorzystania znaku towarowego Gucci.

Gucci / Guess / EAST NEWS

Sprawa między Gucci a Guess ciągnie się od kilku lat. Poszło o znany i kojarzony z marką Gucci znak towarowy, który umieszczany jest na większości produktów z kolekcji włoskiego domu mody. Jednak ten, kto obserwuje pojawiające się na rynku kolekcje doskonale wie, że podobieństwo rzeczywiście istnieje. Jednak – według sądu- nie na tyle, by naruszać dobra którejkolwiek ze stron. W związku z tym sąd w Paryżu zakończył trwającą kilka lat batalię, orzekając, że nie doszło do naruszenia dóbr osobistych.

Jak nie trudno się domyśleć, to nie pierwsza rozprawa sądowa w tej sprawie. Wcześniej podobne wyroki padły już w sądach we Włoszech i Stanach Zjednoczonych. Jednak Francois-Henri Pinault (właściciel Gucci) nie mógł pogodzić się z tą decyzją i składał pozew w kolejnych krajach. Chciał uzyskać odszkodowanie na poziomie 55 mln euro i mimo kolejnego wyroku na jego niekorzyść zapowiedział, że złoży odwołanie.

- Ta sytuacja ciągnie się od 6 lat. Gucci wnosi przeciwko nam do sądu sprawę za sprawą i każdą z nich przegrywa. Warto zaznaczyć, że w wyniku tych rozpraw stracili już prawo do kilku znaków towarowych, dlatego nie rozumiem uporu Francois-Henri Pinault. Uważam, że to działanie to strata pieniędzy i energii, które można by przeznaczyć na tworzenie owocnego biznesu – powiedział Paul Marciano, współzałożyciel i prezes marki Guess.

Gucci / Guess / EAST NEWS
Gucci / Guess / EAST NEWS
Gucci / Guess / EAST NEWS
Gucci / Guess / EAST NEWS

Tematy:

Nieprawidłowy email