Polskie modelki na Milan Fashion Week

I za nami już trzeci z Wielkiej Czwórki tygodni mody – Mediolański Fashion Week, na którym były prezentowane kolekcje na sezon Jesień Zima 2013/2014. Jak zwykle na wybiegach nie zabrakło długonogich dziewczyn znad Wisły.

Getty Images/Flash Press Media
Getty Images/Flash Press Media

Seksowna Anja Rubik zamknęła pokaz domu mody Gucci Jesień Zima 2013/2014.

Do największych sukcesów polskich modelek w Mediolanie bez wątpienia należy zaliczyć finał pokazu domu mody Gucci przez Anję Rubik (D’Vision). To jedyny pokaz w tym sezonie we włoskiej stolicy mody, który zaszczyciła swą obecnością polska supermodelka nr 1.

Getty Images/Flash Press Media

Kasia Struss i rosyjska modelka Daria Strokous otworzyły pokaz Versace Jesień Zima 2013/2014.

Na swoim koncie wielkie osiągnięcie ma też Kasia Struss (Avant), która razem z rosyjską top modelką Darią Strokous otworzyły i zamknęły prestiżowy pokaz Versace. Struss pojawiła się też w innych najważniejszych pokazach w Mediolanie, m.in.: Dolce & Gabbana, Gucci, Prada, Emilio Pucci, Bottega Veneta i Roberto Cavalli.

Getty Images/Flash Press Media

Magda Jasek zamknęła pokaz domu mody Missoni Jesień Zima 2013/2014.

Magda Jasek (Free) w niebiesko-czarnym komplecie zamknęła pokaz marki Missoni. Polską rudowłosą piękność mogliśmy oglądać też w tak ważnych pokazach, jak: Alberta Ferretti, Prada, Fendi, Moschino, Bottega Veneta czy Salvatore Ferragamo.

Getty Images/Flash Press Media

Magdalena Frąckowiak w Mediolanie pojawiła się tylko raz - na pokazie Prada Jesień Zima 2013/2014.

Magdalena Frąckowiak (Model Plus) na mediolańskich wybiegach pojawia się tylko raz, u Prady. W tym samym pokazie mogliśmy zobaczyć też najlepszą polską debiutantkę tego sezonu – Joannę Tatarkę z agencji Vox Management. Udział na wyłączność w pokazie najnowszej kolekcji Miucci Prady przypieczętował status Tatarki jako jednej z najbardziej obiecujących nowych twarzy w światowym modelingu.

Getty Images/Flash Press Media

Joanna Tatarka na wyłączność w pokazie Prada Jesień Zima 2013/2014.

Getty Images/Flash Press Media

Zuzanna Bijoch na pokazie Dolce & Gabbana Jesień Zima 2013/2014.

W Mediolanie nie mogło zabraknąć oczywiście Zuzanny Bijoch (D’Vision), która wzięła udział w tak ważnych pokazach, jak: Gucci, Versace, Dolce & Gabanna, Etro czy Salvatore Ferragamo.

Getty Images/Flash Press Media

Patrycja Gardygajło zamknęła pokaz Frankie Morello Jesień Zima 2013/2014.

Świetnie w tym sezonie we Włoszech poradziła sobie też koleżanka Bijoch z agencji D’Vision – Patrycja Gardygajło. Gardygajło zamknęła pokaz Frankie Morello i chodziła także m.in. u Dolce & Gabbana, Genny, Just Cavalli, Sportmax czy Ermanno Scervino.

Getty Images/Flash Press Media

Asia Piwka na pokazie Byblos Jesień Zima 2013/2014.

Prosto z Londynu do Mediolanu przyleciała też Asia Piwka (New Age), która prezentowała najnowsze kolekcje Emporio i Giorgio Armaniego, Blugirl, Byblosa czy Angelo Moraniego. Równie często na mediolańskich wybiegach mogliśmy oglądać Martę Dyks (Rebel), która chodziła m.in. u Just Cavalli, Blumarine, Jil Sander, Missoni, Marni czy Sportmaxa.

Getty Images/Flash Press Media

Marta Dyks na pokazie Jil Sander Jesień Zima 2013/2014.

Getty Images/Flash Press Media

Maria Loks na pokazie marki Marni Jesień Zima 2013/2014.

Maja Salamon i Maria Loks, obie z agencji D'Vision, na mediolańskich wybiegach pojawiały się trochę rzadziej. Pierwsza otworzyła pokaz marki Anteprima i wzięła udział w takich pokazach jak: Blugirl, Mila Schon, Frankie Morello czy Antonio Marras. Druga wystąpiła mi.n. w Max Mara, Marni, Sportmax czy Missoni.

Getty Images/Flash Press Media

Marlena Szoka na pokazie Blugirl Jesień Zima 2013/2014.

Tradycyjnie w Mediolanie mogliśmy też oglądać Marlenę Szokę (Avant), która pojawiła się na pokazie Blugirl, Laury Biagotti i Simonetty Ravizzy. Paulina Kubaczyk (Gaga) wzięła udział w pokazie Les Copains oraz Emporio i Giorgio Armani.

Getty Images/Flash Press Media

Magda Nowicka na pokazie Cividini Jesień Zima 2013/2014.

Tak jak w poprzednim sezonie, w Mediolanie pojawiła się też gwiazda wrocławskiej agencji SPP – Magda Nowicka, którą mogliśmy podziwiać w Cividini, Luisa Beccaria czy Massimo Rebecchi.

Getty Images/Flash Press Media

Karolina Smętek na pokazie Emporio Armani Jesień Zima 2013/2014.

Na światowe wybiegi powróciła też Karolina Smętek (Avant), która pojawiła się w Mediolanie u Emporio Armaniego, Marco de Vincenzo czy Ermanno Scervino.

Olę Ziemińską mogliśmy zauważyć u Kristiny Ti.

Mamy też dwa debiuty: Carrie (Gaga) oraz Violę Rogacką (EC). Pierwsza wzięła udział m.in. w pokazie Andrea Incontriego, a druga prezentowała kolekcje Maurizio Pecoraro i Cristiano Burani.

Teraz czas na Paryż!!!

Zobacz Polskie modelki na NYFW.

Zobacz Polskie modelki na LFW.

Więcej o polskich modelkach na Polish Models Blog.

Tematy:

Nieprawidłowy email