Polska gwardia w Mediolanie

Polki od zawsze znajdowały się w czołówce modelek najczęściej bukowanych do pokazów. Jednak sezon wiosna-lato 2014 to prawdziwy wysyp polskich piękności. Na pokazie Dolce & Gabbana pojawiła się aż piątka z nich.

Getty Images

Jeszcze parę lat temu głośno było o trzech polskich top modelkach. Anja Rubik, Kasia Struss i Magdalena Frąckowiak pojawiały się na wszystkich najważniejszych pokazach, pozowały do prestiżowych magazynów modowych i najlepiej opłacanych kampanii reklamowych. W pewnym momencie do odnoszącej sukces za sukcesem trojki dołączyły Monika Jagaciak i Zuzia Bijoch.

Trwający właśnie Fashion Week to dowód na to, że świat mody uwielbia polskie modelki. Pracują od rana do nocy, jeżdżą z pokazu na pokaz i niesłychanie szybko wspinają się na najwyższe szczeble kariery. Na wczorajszym pokazie Dolce & Gabbana pojawiła się, aż piątka z nich: Patrycja Gardygajło, Marta Dyks, Zuzanna Bijoch, Natalia Siódmiak i Kasia Struss.

Patrycja Gardygajło

Patrycja Gardygajło z agencji D'vision ma 178 cm wzrostu, wymiary 81-58-88 i oryginalną urodę. Gardygajło chodziła w pokazach takich marek, jak: Dior, Chanel, Moschino, Jil Sander, Miu Miu czy Just Cavalli. Wzięła udział w kampaniach Jil Sander, Moschino, Blugirl, La Martina, Toy G, La Mania, Forte Forte oraz w sesjach zdjęciowych, których efekty ukazały się w takich pismach jak Glamour Italia, Elle Russia, Ponytail, Vanity Fair, Maxi, Twój Styl, Elle Poland, Glamour, Marie-Claire Russia, Glamour, Telva, Pani, Amica i Marie-Claire Italia. Niedawno ukazał się lookbook Zary z udziałem Patrycji.

Marta Dyks

- Nie wiem, czy to, co osiągnęłam, można nazwać sukcesem. Dla mnie to słowo oznacza coś zupełnie innego. Wiele dziewczyn z branży mówi, że u podstaw ich sukcesu leży wytrwałość i pracowitość, ale ja nie mogę tak powiedzieć, ponieważ nigdy niczego nie poświęciłam dla tej pracy i chciałam z niej zrezygnować. Myślę, że w moim przypadku duże znaczenie mają, po prostu, szczęście i przypadek - powiedziała Marta Dyks w rozmowie z Damianem Gajdą. Marta długo czekała na międzynarodowy sukces (ma 24 lata). W tym roku jej kariera nabrała rozpędu, a modelka pojawiła się na najważniejszych pokazów podczas odbywających się właśnie Tygodni Mody. Ma na swoim koncie sesje do takich tytułów jak „Vogue”, „Elle” czy „Harper’s Bazaar” oraz kampanie marek: Celine, Louis Vuitton, Dior i Topshop.

Natalia Siódmiak

W tym roku Natalia Siódmiak kończy 26 lat i po raz pierwszy pojawia się na najbardziej prestiżowych światowych tygodniach Mody. W zeszłym sezonie pojawiła się na wybiegu Givenchy, który otworzył jej drzwi do świata mody. Sezon wiosna-lato 2014 to już pasmo sukcesów. W samym Nowym Jorku została zabukowana do pokazów takich marek jak: Alexander Wang, Marc Jacobs, Tommy Hilfiger czy Derek Lam. Piękna blondyna o urodzie typu baby face to jedno z ciekawszych objawień polskiej branży modelingu.

Zuzanna Bijoch

Kasi Struss i Zuzi Bijoch nie trzeba przedstawiać. Dziewczyny już od kilku lat zajmują czołowe pozycje na liście najpopularniejszych modelek. Kasia Struss jest pierwszą Polką, która wzięła udział w kampanii reklamowej domu mody Dior, a liczba sesji dla zagranicznych magazynów z jej udziałem jest imponująca. Jej zdjęcia pojawiają się m.in. we włoskich, francuskich, amerykańskich, niemieckich wydaniach magazynu „Vogue”, a także we francuskim Numéro, magazynach V i W, Ten Magazine oraz Dazed and Confused. W 2008 roku brytyjski Vogue przeprowadził z Kasią wywiad. Zuzia Bijoch zaczęła karierę od kontraktu na wyłączność podpisanego z marką Prada w roku 2011. W styczniu 2012 roku została uznana jedną z dziesięciu najlepszych modelek 2011 roku wg serwisu models.com. W sezonie wiosna-lato 2012 reklamowała markę Alexander McQueen, Trussardi, Valentino, Balenciaga. To również jedna z najbardziej ambitnych modelek. Jej planem na przyszłość jest kariera w ekonomii, którą już dziś rozwija stażując w dziale finansów domu mody Tom Ford.

Kasia Struss

Tematy:

Nieprawidłowy email