Tydzień Mody Haute Couture jesień-zima 2016

Za nami kolejny Tydzień Mody Haute Couture w Paryżu na sezon jesień-zima 2016/17. Czym tym razem zaskoczyli nas najważniejsi i najznakomitsi projektanci. Sprawdźcie nasze podsumowanie.

Foto: East News

Pokazy haute couture to prawdziwe święto mody. Do Paryża zjeżdżają się w ten czas redaktorzy, styliści i najważniejsi klienci danych marek. Przez cały tydzień podziwiają misternie szyte kreacje, których ceny zapierają dech w piersiach. Te jedyne w swoim rodzaju projekty powstają w pojedynczych sztukach i dostęp mają do nich tylko wybrani. Podczas ostatniego Tygodnia Mody Haute Couture nie zabrakło niespodzianek. Królową wybiegów została Bella Hadid, która pojawiła się między innymi na wybiegu u Versace, Givenchy, Diora czy też Alexandra Vauthier.

Ten wyjątkowy czas zakończył się w Rzymie, gdzie dom mody Fendi na swoje 90. urodziny uraczył swoich gości przepięknym pokazem przy fontannie di Trevi. Na wybiegach pojawiły się wyszywane kamieniami piękne suknie do ziemi oraz zjawiskowe projekty ślubne, bo przede wszystkim z tym kojarzy się haute couture. Ale w tym sezonie projektanci zaserwowali nam również trochę inne spojrzenie na sztukę wysokiego krawiectwa. Oto pięć najciekawszych kolekcji z paryskiego tygodnia mody haute couture na sezon jesień-zima 2016/17:

Atelier Versace

W tym sezonie zabrakło seksowych wycięć, blasku i odsłoniętego ciała; w zamian za to zaprezentowano nonszalancko odsłonięte ramię. W centrum uwagi były drapownia, na które w tym sezonie postawiła Dontella Versace. W nowej, niezwykle seksownej kolekcji oprócz długich sukni do ziemi zobaczyć można było kaszmirowe płaszcze, garnitury, a także kombinezony z trenem.

Foto: East News Atelier Versace

Zuhair Murad

Libański projektant zaproponował w tym sezonie charakterystyczne na swoich projektów wyszywane kamieniami suknie do ziemi oraz przylegające do ciała spodnium. A wszystko to w modnych odcieniach burgundu, nieśmiertelnej czerni, khaki oraz kojarzącym się z latem niebieski. Bogato zdobione kreacje przełamane zostały dodatkami w stylu boho.

Foto: East News Zuhair Murad

Alexandre Vauthier

Projektant dość luźno potraktował zasady haute couture i na wybiegu zaprezentował kolekcję, którą spokojnie można byłoby zaliczyć do ready-to-wear. Militarna inspiracja była widoczna nie tylko w kurtkach oraz kolorystyce khaki, ale także w spodniach we wzór moro, a także ciężkich skórzanych dodatkach. Na wybiegu nie zabrakło także sukni oraz kombinezonów.

Foto: East News Alexandre Vauthier

Dior

W swoje kolejnej kolekcji haute couture projektanci Diora sięgają do archiwów domu mody i na wybiegu proponują kultowe i sprawdzone fasony. Delikatnie rozkloszowane spódnice o długości do pół łydki, żakiety z mocno zaznaczoną talią oraz zaokrąglonymi ramionami, a także płaszcze o linii A. Wszystko w dwóch podstawowych kolorach – czerni i bieli. Naszą szczególną uwagę zwróciły również buty - proste i bardzo modne sandały rzymianki.

Foto: East News Dior

Valentino

To ostatnia kolekcja, jaką zaprezentował Valentino w tym składzie. Maria Grazia Chiuri odchodzi bowiem do Diora, zostawiając Pierpaolo Piccioli samego na czele tego włoskiego domu mody. Kolekcja haute couture na sezon jesień-zima 2016 to hołd oddany Williamowi Szekspirowi (w tym roku wypada 400 rocznica śmierci tego wybitnego pisarza i dramaturga). W kolekcji zobaczyć możemy charakterystyczne dla stylu Valentino romantyczne suknie do ziemi, które tym razem ozdobione zostały cytatami z dzieł poety oraz charakterystycznymi kołnierzami tzw. treplami.

Foto: East News Valentino

Tematy:

Nieprawidłowy email