Pokaz Chanel Resort 2017 na Kubie

Każda kolekcja Chanel i pokaz zorganizowany przez Karla Lagerfelda wzbudzają wielkie emocje. 82-letni projektant najnowszą kolekcję Chanel Resort 2017 przedstawił na Kubie i po raz kolejny zachwycił świat mody.

Foto: Materiały prasowe

Wielkie domy mody prześcigają się w pomysłach na nietypowe lokalizacje pokazów mody. Chanel podróżował po całym świecie, lecz do tej pory żaden pokaz mody nie został zorganizowany na Kubie. Lagerfeld podkreślał w wywiadach, że zawsze fascynowało go bogactwo kulturowe Ameryki Łacińskiej. Zorganizowanie pokazu na Kubie było możliwe dopiero teraz, gdy państwo po wielu latach otworzyło się na stosunki dyplomatyczne z innymi krajami.

Foto: Materiały prasowe Chanel

Kolekcja Chanel Resort 2017 zaprezentowana została w Hawanie na ulicy Paseo de Prado, dzielącej starą i nową część stolicy Kuby. Projekty zainspirowane zostały oczywiście barwnym i niepowtarzalnym klimatem Kuby, a motywem przewodnim była guayabera – pochodząca z Kuby letnia, przewiewna koszula. Nie zabrakło również kubańskich kapeluszy, zwiewnych kolorowych sukienek, eleganckich marynarek oraz koszulek z napisem “Viva Coco Libre!”.

Foto: Materiały prasowe Chanel Resort 2017

Barwny pokaz Chanel przyciągnął mnóstwo gwiazd i przyjaciół Karla Lagerfelda, którzy przyjechali stylowymi kabrioletami w wyrazistych kolorach. W tłumie można było dostrzec m.in. Tildę Swinton a także ulubione modelki Lagerfelda m.in. Kendall Jenner, Stellę Tennant, Olę Rudnicką, Mariacarlę Boscono, Micę Arganaraz, Lindsey Wixson oraz Soo Joo Park.

Foto: East News Pokaz Chanel Resort 2017
Foto: East News Tilda Swinton

Zarówno finał pokazu jak i afterparty było niezwykle energetyczne i taneczne, a kubański klimat udzielił się samemu Lagerfeldowi, którego porwał taneczny wir.

Tematy:

Nieprawidłowy email