Pokaz CHANEL 2014-15 Paris-Salzburg Métiers d'Art

Karl Lagerfeld po raz kolejny przybliża nam historię domu mody Chanel. Tym razem projektant zabrał nas do Salzburga, gdzie zaprezentowana została międzysezonowa kolekcja Métiers d'Art 2014-2015.

CHANEL

Pokazy Métiers d'Art to odpowiedź Chanel na międzysezonowe kolekcje, które pod hasłem PRE- wypuszczają inne domy mody. To, co dla innych kreatorów mody jest dodatkowym sposobem na zarabianie pieniędzy i powiększania grona swoich klientów, dla Karla Lagerfelda ma być sentymentalną podróżą w głąb bogatej historii Chanel. Co roku organizuje on pokazy z prawdziwą pompą, które już znacznie przerastają dostojnością pokazy haute couture. W ten sposób Lagerfeld składa hołd genialnej Coco, a światowi mody przybliża etapy budowania jednego z najbardziej znaczących domów mody wszechczasów. W zeszłym roku zabrał nas do dzikiego Teksasu, gdzie dom mody Chanel wspiął się na biznesowe wyżyny dzięki aprobacie klientek z Ameryki, w tym roku wybieramy się do Salzburga, gdzie powstał kultowy żakiet Chanel.

Pokaz odbył się w XVIII-wiecznym zamku Leopoldskron, położonym nad jeziorem Leopoldskroner Weiher w Austrii. Bogato zdobione wnętrza zamku przedstawiają kwintesencję stylu rokoko. W takim klimacie utrzymana jest zresztą tegoroczna kolekcja Métiers d'Art Karl Lagerfeld wykorzystał typowe dla mody z dawnych lat żaboty, falbanki, kokardki i koronki do stworzenia około 100 niesamowitych sylwetek. W ociekającym złotem anturażu stroje przenoszą naszą wyobraźnię w czasy mieszkającej w zamku szlachty, ale gdyby tak każdy element kolekcji przenieść do współczesności, to spokojnie można je wyobrazić sobie na ulicach Nowego Jorku, czy Paryża. Właśnie na tym polega geniusz Lagerfelda.

CHANEL
CHANEL
CHANEL

Trudno mu go domówić, w ogóle trudno odmawia się Karlowi Lagerfeldowi. Na to nie mają odwagi nawet tak przebojowe dziewczyny, jak Cara Delevingne i Kendall Jenner, które dla Chanel zrezygnowały z udziału w tegorocznym pokazie Victoria’s Secret. Modelki wiedzą, co robią - lojalność w stosunku do Lagerfelda zaowocuje na pewno bardziej prestiżowymi kontraktami, niż paradowanie w bieliźnie VS. Swoją drogą Cara od lat pozostaje w bliskich kontaktach z Lagerfeldem, widać to m.in. na finałach pokazów Chanel, kiedy przyjaciele dumnie stąpają po wybiegu trzymając się za ręce. To już tradycja.

CHANEL
CHANEL

Wracając do wyjątkowości pokazów Chanel Métiers d'Art, to dyrektor kreatywny naprawdę traktuje je jako priorytet. Na przykład w tym roku sam wyreżyserował i nakręcił film promujący pokaz. W produkcji Reincarnation Lagerfelda udział wzięli: Cara Delevingne, Pharell Williams i Geraldine Chaplin (w roli Coco Chanel). Modelka i muzyk wcielają się w rolę hotelowej służby. Obie postacie są niezauważalne przez hotelowych gości i przełożonych, jednak po wizycie Coco, ich świat się zmienia. W swoich marzeniach przenoszą się do nieosiągalnego dla nich świata.

W galerii zobaczycie sylwetki kolekcji Chanel 2014-15 Paris-Salzburg Métiers d'Art:

CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL
CHANEL

Tematy:

Nieprawidłowy email