Pierwszy europejski butik Balmain poza Paryżem

Balmain poszerza horyzonty. Olivier Rousteing zdecydował o otwarciu pierwszego, europejskiego butiku poza Paryżem. Już niedługo powstanie sklep Balmain w Londynie.

Getty Images

To przełomowy moment w historii francuskiego domu mody. Marka, która powstała w Paryżu i do tej pory nie wychodziła poza jego obszar zdecydowała się na otwarcie pierwszego w Europie, flagowego sklepu poza swoim rodzinnym miastem. Już niedługo fani Balmain będą mogli buszować w londyńskim butiku marki. Taką decyzję podjął główny projektant Balmain - Olivier Rousteing.

- Londyn był oczywistym wyborem. Mamy tu lojalną rzeszę klientów, więc to naturalne, że właśnie dla nich chcemy stworzyć pierwszy w Europie, flagowy butik poza Paryżem - powiedział Rousteing w rozmowie z Vogue.

Butik powstanie w ekskluzywnej dzielnicy Mayfair przy South Audley Street. Powstanie sklepu francuskiego domu mody przy tym adresie może nieco zmienić układ sił na handlowej mapie Londynu. Do tej pory najbardziej prestiżowym adresem miasta była Dover Street, przy której kilka miesięcy temu swój butik otworzyła Victoria Beckham.

Getty Images
Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email