Pharrell Williams for Adidas - genialna i wesoła kolekcja adidasów!

Odkąd dowiedziałam się, że Pharrell Williams stworzy limitowaną kolekcję adidasów, zastanawiałam się jak może wyglądać. Dziś znam już odpowiedź. Cóż… te adidasy wyglądają VERY, VERY HAPPY!

Pharrell Williams w sesji dla GQ

Kolekcja adidasów sygnowanych imieniem i nazwiskiem Pharrella Williamsa powstała w ramach Adidas Originals. Buty uszyte są z ekologicznych tkanin Bionic Yarn i produkowane są przez firmę recyklingową, która tworzy materiały z plastikowych butelek, wyławianych z mórz i oceanów przez The Vortex Project.

Pharrell Williams for Adidas

Co powstało z połączenia proekologicznych idei, legendarnego modelu obuwia i kreatywności jednego z najszczęśliwszych facetów na ziemi? W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia kolekcji i muszę przyznać, że wygląda to przekozacko!

Pharrell Williams for Adidas

Kultowy model Stan Smith Adidas został pomalowany przez Pharrella Williamsa na dziesięć różnych sposobów. To nie są wybitne dzieła sztuki. Kwiatki, strzałki, kropeczki czy śmieszne napisy wyglądają tak, jakby były namalowane od niechcenia. Trochę przypominają mi bazgroły, które często malujemy długopisami czy mazakami na kartkach podczas nudnego wykładu czy długiej rozmowy telefonicznej.

Pharrell Williams for Adidas

Właśnie te bazgrołki przeniosły się z naszych notatników na kultowy model adidasów! Choć proste, a może nawet momentami infantylne, wywołują uśmiech na twarzy każdego, kto na nie spojrzy! I chyba właśnie o to chodziło Pharrellowi! Wyobraźcie sobie ponurego człowieka, który stoi w metrze z głową spuszczoną w dół. Na które buty swoich współpasażerów zwróci największą uwagę? Jakie buty mogą poprawić jego poranny, niezbyt ciekawy, nastrój? OCZYWIŚCIE ADIDASY PHARELLA WILLIAMSA! Bo Pharrell Williams we wszystkim, co robi, chce przemycić szczyptę optymizmu!

Power, Higher, Oh Baby, Eat Pizza czy Crush – to nazwy poszczególnych modeli. Każda para kosztuje około 500 euro, a cała kolekcja trafi do sklepów latem tego roku.

Pharrell Williams for Adidas
Pharrell Williams for Adidas

Warto dodać, że malowana kolekcja adidasów to dopiero początek współpracy Pharella Williamsa z Adidasem. Firma zaoferowała mu tworzenie nie tylko limitowanych kolekcji obuwia, ale też całej, regularnej linii odzieżowej.

Getty Images

Wcale się nie dziwię, bo Pharrell to geniusz street fashion! Co jest najfajniejsze w tych projektach? To, że pobudzają wyobraźnię! Możesz kupić je latem w sklepach Adidas, albo zainwestować w całkowicie białe zwykłe addiasy i… pomalować je na swój sposób!

Getty Images
Getty Images

– Stwórz własną wersję kultowych Stan Smith Adidas! Baw się modą! Nie bój się eksperymentów! Bądź wyjątkowy! – zdaje się mówić nam Pharrelli Williams i zakłada adidasy nie do pary. Każdy but to inny model!

Pharrell Williams for Adidas

Ja w każdym razie zamierzam pójść w jego ślady! Rozpoczynam poszukiwania białych sportowych butów! Do tego wodoodporne mazaki i gotowe! Mam pewien pomysł… dużo, dużo kwiatów i... może jakieś morskie elementy??? A Ty co namalowałabyś na swojej parze bialutkich Adidasów?

Tematy:

Nieprawidłowy email