Peter Copping odchodzi z domu mody Oscar de la Renta

Peter Copping piastował posadę dyrektora kreatywnego domu mody Oscar de la Renta niecałe dwa lata. Teraz postanowił zrezygnować ze stanowiska. Co jest powodem jego decyzji?

Foto: East News

Zmiany w amerykańskim domu mody Oscar de la Renta. Po prawie dwóch latach ze stanowiskiem dyrektora kreatywnego żegna się Peter Copping.

Foto: East News Peter Copping

– Po prawie dwóch latach w domu mody Oscar de la Renta, z przyczyn osobistych wracam do Europy. Bardzo doceniam czas spędzony w Nowym Jorku, gdzie mam nadzieję kiedyś wrócić. – napisał w oficjalnym oświadczeniu Copping.

Foto: East News Peter Copping

Na razie nie są znane dokładne przyczyny odejścia projektanta. W branży mody mówi się, że jego kolekcje dla Oscar de la Renta są zbyt skromne oraz za mało komercyjne. Na razie nie wiadomo, kto zastąpi Coppinga na stanowisku dyrektora kreatywnego, choć zagraniczne media spekulują, że być może będzie to duet projektantów: Fernando Garcia i Laura Kim.

Jak zapowiedział Alex Bolen, dyrektor generalny amerykańskiego brandu, nad kolekcją wiosna-lato 2017 pracuje zespół projektowy Oscar de lar Renta.

Peter Copping skończył Central Saint Martins i Royal College of Art. Pracował dla takich marek jak m.in. Sonia Rykiel, Louis Vuitton oraz Nina Ricci. Stanowisko dyrektora kreatywnego objął w październiku 2014 r. Jaka będzie jego dalsza zawodowa droga? Czas pokaże.

Tematy:

Nieprawidłowy email