Pierwsze perfumy dla warszawiaków

Właściciel holenderskiego domu perfum Puredistance, Jan Ewoud Vos razem z rodziną Missala, właścicielami perfumerii Quality postanowili odtworzyć zapach warszawy z końca XIX w. Jak pachnie Warszawa?

Foto: Materiały prasowe

Perfumy wyrażają naszą osobowość, poprawiają samopoczucie i przyciągają. Na rynku co rusz powstają nowe zapachy. Jednak te są wyjątkowe. Właściciel holenderskiego domu perfum Puredistance, Jan Ewoud Vos razem z zaprzyjaźnioną rodzinną Missala, właścicielami perfumerii Quality postanowili odtworzyć zapach warszawy z końca XIX w. Jak to wszystko się zaczęło? -Jan Vos, prawie 30 lat temu po utworze Davida Bowie zatytułowanym „Warszawa” nie mógł zapomnieć o poruszającej nazwie, zaś miasto na tyle go zaintrygowało, aby je odwiedzić. Jan uwielbia spędzać tu czas fotografując uliczki, oraz obserwując eleganckie kobiety, wyglądające jak aktorki prosto z planu filmowego. Fotograf pokochał polskie kobiety, a jedną z jego inspiracji była Tamara Łempicka, polska malarka z XX wieku. Właśnie to wszystko go tchnęło.

Skoro 35 najważniejszych stolic ma swoje zapachy, to dlaczego nie stworzyć zapachu, dla tak zdumiewającego miasta? Na 25 lecie polskiej perfumerii Quality powstały szczególne dla autorów perfumy „warszawa”. Po wielu próbach, półtora roku starania, wreszcie przy współpracy z paryskim mistrzem perfumiarstwa Antoine Lie, stworzyli zapach poświęcony stolicy Polski. - opowiada w rozmowie z Vu Magiem Stanisława Missala.  Jak dodaje, żaden kraj nie ma tak luksusowych i naturalnych perfum.

Antoine przesłał 5 próbek zapachów, wszystkie były wybitne. Ten ostateczny jest elegancki, nadaje się na każda porę roku  i jest naturalny.

Kilka dni temu odbyła się premiera zapachu, Opakowanie perfum nawiązuje do dachów Starego Miasta. Flakon jest czarny, posiada złotą nakrętkę, elegancki napis oraz logo ułożone na szarym, lekko połyskującym tle.

Opakowanie perfum nawiązuje do dachów Starego Miasta. Flakon zapachu stolicy jest czarny, posiada złotą nakrętkę, elegancki napis oraz logo ułożone na szarym, lekko połyskującym tle.

W skład perfum wchodzą: Nuty głowy: galbanum, grejpfrut, liście fiołka Nuty serca: jaśmin (absolut), szczodrzenica sitowata (janowiec hiszpański) – absolut, masło irysowe Nuty bazy: paczula, wetiwer, styraks.

Perfumy będą dostępne w sprzedaży wyłącznie w warszawskich perfumeriach Quality przez rok.

Tematy:

Nieprawidłowy email