Olejowanie twarzy: hit wśród kosmetycznych zabiegów

Kobiety kochają kosmetyczne nowinki i ciekawe zabiegi. Hitem wśród nich jest oczyszczanie twarzy olejkami, które świetnie zastępują mydło.

Foto: istock

OCM- Oli Cleansing Method to oczyszczanie twarzy olejkami. Ten zabieg pokochały kobiety na całym świecie. Nic dziwnego. Zastępuje tradycyjne mydło oraz mleczko do demakijażu. Jest świetny dla każdego rodzaju cery. Olejowanie twarzy to zabieg, który doskonale nawilża, zmniejsza pory oraz regeneruje skórę.

Jak wykonać olejowanie? Olejek nałóż na skórę twarzy i masuj kolistymi ruchami, skupiając się na problematycznych miejscach. Zamoczony w ciepłej wodzie ręcznik, przyciśnij do twarzy, następnie płucz ręcznik/gąbeczkę i powtarzaj czynność 2-3 razy. Na koniec wytrzyj twarz z nadmiaru oleju,a ręcznik wypłucz w zimnej wodzie i wytrzyj skórę.

Foto: Getty Images Chloe Grace Moretz

Oczyszczanie twarzy olejkiem idealnie sprawdzi się przy tłustej skórze. Przykładem jest aktorka Chloe Grace Moretz, która zapewnia, że najlepszym sposobem na tłustą cerę i trądzik jest olejowanie. Gwiazda toczyła z nim długą walkę. Stosowała różne zabiegi, aż wreszcie okryła olejowanie. Teraz bez żadnego oporu może pokazywać się bez makijażu, a jej cera jest świeża i nawilżona.

Foto: istock Olejek migdałowy

Na rynku istnieje wiele olejków, m.in. z czarnuszki, migdałowy oraz oliwa z oliwek, którą pokochała sama Chloe. Który wybierzesz?

Tematy:

Nieprawidłowy email