Mario Testino o rodzinie królewskiej: mają niezwykłą energię!

Mario Testino został poproszony o zrobienie oficjalnych zdjęć po chrzcinach księżniczki Charlotte. Legendarny fotograf miał okazję nie tylko uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, ale też obserwować zachowanie książęcej pary. -Są bardzo silną parą i ogromnie ważne są dla nich rodzinne wartości - podkreślił.

Foto: Kensington Palace

Mario Testino nie po raz pierwszy miał zaszczyt fotografować brytyjską rodzinę królewską. Robił oficjalne portrety księcia Williama i księcia Harry’ego, w 2010 roku sfotografował Williama i Kate z okazji ich zaręczyn. W latach dziewięćdziesiątych fotografował też księżną Dianę. To on zrobił ostatni portret Lady D przed jej śmiercią. Nikogo nie powinno więc dziwić, że został poproszony o zrobienie zdjęć po chrzcinach księżniczki Charlotte.

Foto: Kensington Palace

Peruwiański fotograf miał okazję uczestniczyć w niedzielnej ceremonii, po której rodzina królewska spotkała się prywatnej rezydencji królowej Elżbiety, Sandringham House w Norfolk. Największą gwiazdą niedzielnej uroczystości nie była mała Charlotte, a jej starszy brat – książę George, który dokazywał w drodze z kościoła do domu prababci, królowej Elżbiety. Na szczęście podczas sesji zdjęciowej George okiełznał swój temperament i grzecznie pozował razem z rodziną.

Mario Testino zrobił jeden oficjalny porter, na którym oprócz Williama, Kate, królowej Elżbiety i jej prawnuków, są też: Michael Middleton, Pippa Middleton, James Middleton, Carole Middleton, książę Karol, księżna Camila oraz mąż królowej Elżbiety, książę Filip. Na zdjęciach zabrakło księcia Harry’ego, który obecnie przebywa w Afryce, gdzie przez 3 miesiące będzie pracował jako strażnik w jednym z rezerwatów przyrody.

Po oficjalnym portrecie przyszła na pora na bardziej intymne ujęcia, zrobione w pałacowym ogrodzie. - Fotografowanie chrzcin księżniczki Charlotte było niesamowitym doświadczeniem - powiedział Testino. - Byłem pod ogromnym wrażeniem energii panującej w rodzie, szczególnie tej między księciem Williamem i księżną. Widać, że są silną parą i bardzo wierzą w rodzinne wartości - dodał.

Foto: Kensington Palace

- Możliwość uchwycenia razem czterech pokoleń brytyjskiej monarchii była niezwykła. Królowa i trzech następców tronu mają bardzo serdeczną relację, są bardzo blisko. Jestem zaszczycony, że zostałem poproszony o udokumentowanie tej okazji  i sfotografowanie rodziny, która jest duszą tego kraju, kraju, który dał mi tak wiele - podsumował swoje doświadczenie Testino.

Foto: Kensington Palace

Rzecznik rodziny królewskiej zdradził, iż książę i księżna oraz cała rodzina cudownie spędzili czas w niedzielę i byli zachwyceni tym, że mogli dzielić ten specjalny moment z tysiącami ludzi zebranych w Sandringham. - Z przyjemnością dzielą się fotografiami i mają nadzieję, że przyniosą one innym tyle samo radości, co im, - oświadczył.

Tematy:

Nieprawidłowy email