Odkrywamy kulisy pokazu Łukasza Jemioła

Co działo się na kilka godzin przed pokazem zanim na wybiegu pojawiły się modelki prezentujące najnowszą kolekcję Łukasza Jemioła? Prezentujemy krótką relację z przygotowań do pokazu projektanta.

Informacja własna

8:00 rano - trwają prace nad scenografią – nanoszone są ostatnie poprawki, tak by wszystko prezentowało się perfekcyjnie podczas tego wyjątkowego wieczoru. Ewa Iwańczuk autorka scenografii, ozdobiła jedną ze ścian transparentnego namiotu, fantazyjnie pnącym się czarnym bluszczem, który wprowadził mroczny nastrój tajemniczego ogrodu z kart powieści F.H. Burnett, a także doskonale wkomponował się w otoczenie Łazienek Królewskich. Do stworzenia scenografii wykorzystano 120 m² pnącego się bluszczu… Było warto, wszyscy obecni podczas czwartkowego pokazu, przyznają później zgodnie, że twórcy pokazu stworzyli iście bajkowy klimat.

Informacja własna
Informacja własna

10:00 - na backstage’u pokazu, który mieścił się w zabytkowym budynku Podchorążówki, trwają ostatnie przymiarki kolekcji pod czujnym okiem Łukasza Jemioła oraz Alicji Werniewicz, która stylizuje wieczorny pokaz. W tym samym czasie swoją pracę rozpoczyna ekipa makijażystów używających kosmetyków MAC Cosmetics, ich prace z przerwami potrwają do samego rozpoczęcia pokazu. Piękny, zdecydowany look modelek kreuje Wilson, znany makijażysta pracujący przy sesjach nie tylko w Polsce, ale też na świecie. Bazą makijażu jest świetlista cera, wyraziste oczy i neutralne usta. W tym samym czasie nad fryzurami pracuje Piotr Wasiński, znany stylista włosów. Włosy modelek utrzymane są w klimacie glam-rockowym. Piotr tworzy odważne upięcia w artystycznym nieładzie, z kucykiem opuszczonym spontanicznie na ramiona.

Informacja własna
Informacja własna
Informacja własna
Informacja własna

16:00 – na kilka godzin przed wielkim show ma miejsce próba generalna z modelkami. Kasia Sokołowska, choreografka pokazu, z ogromną uwagą śledzi każdy krok i ruch modelek, żaden szczegół wymagający dopracowania, nie ujdzie jej uwagi. Całość pokazu zostaje powtórzona kilkakrotnie, tak by o wieczorem wszystko wypadło idealnie.

Informacja własna
Informacja własna
Informacja własna
Informacja własna

20:00 - Ostatnie poprawki makijażu i fryzur, teraz pracę rozpoczynają garderobiane… już za chwilę… show must go on.

Informacja własna
Informacja własna

Tematy:

Nieprawidłowy email