Obrazy przeniesione z płótna na taflę wody

Ebru to tradycyjna metoda malarstwa na wodzie licząca kilkaset lat. Wyjątkowe dzieła sztuki powstają w wyniku naniesienia farb na taflę wody, do której dodaje się substancję zagęszczającą. Trwałość kolorów i ich intensywność obrazy zawdzięczają wyłącznie naturalnym składnikom używanym do ich tworzenia.

Foto: Materiały prasowe

Cechą charakterystyczną tego rodzaju twórczości  jest jej oryginalność. Żaden ze wzorów nie jest możliwy do powtórzenia, gdyż farba i woda umieszczone w naczyniu nieustannie się poruszają. Efekt końcowy dzieła sztuki uzależniony jest od kompozycji pigmentów, temperatury i wilgotności powietrza. Artysta podczas tworzenia obrazu musi wykazać się niezwykłą cierpliwością, precyzją i lekką ręką.

Foto: Materiały prasowe Garip Ay

Ostatni etap pracy nad obrazem polega na przeniesieniu go na papier w celu utrwalenia dzieła sztuki. Do grona artystów specjalizujących się w tej technice malarskiej,  należy Garip Ay. Stworzył on kopię obrazów Vincenta Van Gogha – „Gwiaździsta noc” i „Autoportret”.

Na Instagramie opublikował film, przedstawiający proces tworzenia obrazów. Początkowo zabarwiona na czarny kolor tafla wody, wzbogacona pigmentami innego koloru, w połączeniu ze zręcznymi ruchami artysty, ukazała wyjątkowe dzieło sztuki.

Tematy:

Polecamy także:

Nie udało się dodać załącznika.
Nie udało się dodać więcej załączników, usuń któryś z już dodanych
Poczekaj chwilę - trwa dodawanie załączników.

Komentarz został wysłany.

Przepraszamy Twój komentarz nie może zostać wysłany

Wkrótce pojawi się w serwisie. Zachęcamy do dalszej dyskusji. Wystąpił błąd i nie można zapisać komentarza.

 

Wpisz, jak chcesz się przedstawić
lub zaloguj się

Komentarze

~MDtXAMXFj0o : You guys are so pious. who is going to pay for this? Cutting a measly few dollars from defense is not going to solve the big problems we have with our deficit. Progressives are what is wrong with America, and soon you will see how great it can be with coreenvativss running the place.
9 mar 17 00:58
Liczba głosów:0
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:
~Olka : zdecydowanie robi ogromne wrażenie, w ogóle myślę, że pokazywanie sztuki w inny sposób, niż w tradycyjnym muzeum może skutkować wzrostem jej popularności http://numarte.com
25 sie 16 13:25
Liczba głosów:0
0%
0%
  • Zgłoś naruszenie
  • Podziel się:
  •  Link
odpowiedz oceń: -1 +1
Link do tego komentarza:

Nieprawidłowy email