Nowy modowo-sportowy pojekt: Nike x Sacai

Firma Nike rzadko podejmuje się współpracy z projektantami mody, ale jak już to robi, to efekt jest piorunujący. Jak na przykład najnowsza kolekcja, jaką dla sportowej marki zrobiła Chitose Abe – główna projektantka Sacai.

Nike

Firma Nike obrała bardzo ciekawy kierunek tworzenia swojego wizerunku i komunikacji z klientem. Opiera on się o słowo „profesjonalizm” – takie mają być ich produkty oraz ambasadorzy marki. Nike reklamują profesjonalni sportowcy, którzy przekonują do aktywności fizycznej także tych, którzy sport traktują rekreacyjnie. W przeciwieństwie do konkurencji Nike unika współpracy z celebrytami, którzy na potrzeby marketingowe sprzedają swoje nazwisko pod daną kolekcją. Mimo to marka docenia świat mody, który bez wątpienia odgrywa coraz większą rolę także na rynku sportowym. W końcu coraz większe zainteresowanie aktywnością fizyczną wymusza u producentów odzieży, by stroje sportowe były nie tylko funkcjonalne, ale także ładne. Dlatego firmy sportowe zaczęły delikatnie romansować ze światem mody. Ale sposób, w jaki robi to firma Nike jest naprawdę godny uwagi.

Widać, że jej decydenci odrobiły pracę domową – Nike stawia bowiem na marki i projektantów, którzy być może nie są popularni, ale za to wnoszą dużo w design ich produktów. Jak do tej pory swoje kolekcje dla Nike stworzyli: Riccardo Tisci, Pedro Lourenço, Johanna F. Schneider i Errolson Hugh. Teraz do tego grona dołącza japońska marka Sacai. Jej główna projektantka - Chitose Abe – przedstawił futurystyczną wizję sportowej odzieży, jaką do tej pory można było zobaczyć wyłącznie na filmach science – fiction. W typowym dla japońskiego stylu minimalizmie jest coś fascynującego i intrygującego. Co ciekawe, ubrania z kolekcji Nike x Sacai nadają się nie tylko na siłownię – można je traktować jako elementy codziennych stylizacji. Bez wątpienia zrobią ogromne wrażenie. Nie wspominając już o nowej odsłonie klasyczny Air Max-ów.

Jak wam się podoba kolekcja Sacai dla Nike?

Nike
Nike
Nike
Nike
Nike
Nike
Nike
Nike
Nike
Nike

Tematy:

Nieprawidłowy email