North West, córeczka Kim Kardashian i Kanye Westa, w "CR Fashion Book"

Ma dopiero 13 miesięcy, ale już zdążyła zadebiutować w świecie mody. Malutka North West właśnie została modelką, występując w sesji dla "CR Fashion Book".

North West w CR Fashion Book - Michael Avedon

Dziecięce blogi i sesje modowe wzbudzają sporo kontrowersji. Słodkie dzieciaki mają moc, której pozazdrościć im może niejedna pierwszoligowa modelka. Z drugiej strony wielu z nas wciąż trudno przekonać się do tego, że o uczestnictwie w tego typu sesjach nie decydują dzieci (bo jakżeby inaczej?!), a ich rodzice, którzy nie zawsze myślą o tym, co najlepsze dla swoich pociech, realizując niejednokrotnie swoje własne ambicje.

Ja jestem gdzieś pomiędzy. Uważam, że dzięcieca moda to wdzięczny temat, promujący nie tylko konkretne marki, które w swoich kolekcjach mają linię z napisem „KIDS”, ale też macierzyństwo. Słodkie bobaski potrafią w niejednej z nas obudzić instynkt macierzyński, pokazać, że nie takie dziecko straszne, a tym samym w globalnym rozumieniu tematu, wpłynąć na wzrost przyrostu naturalnego. Trochę pofantazjowałam, ale może coś w tym jest..?

Rozumiem jednocześnie tych wszystkich, którzy uważają, że moda to biznes, a dziecko i biznes to nie brzmi zbyt ładnie. Jednak jak nie znoszę konkursów dla małych księżniczek, tak jestem w stanie docenić niejedną dziecięcą sesję modową.

North West w CR Fashion Book - Michael Avedon

Czy tak jest w przypadku malutkiej North West – dziewczynki, o której media piszą „najbardziej modowe dziecko świata”?

Trzynastomiesięczna córeczka Kim Kardashian i Kanye Westa właśnie debiutowała na łamach magazynu "CR Fashion Book", którego naczelną jest nie kto inny, jak Carine Roitfeld. Na razie w internecie można zobaczyć tylko jedno zdjęcie, ale w zupełności wystarcza, aby poczuć klimat całej sesji.

Czarno-biała sesja nosi tytuł „The Future”. Na fotografii niemowlę nie spogląda w obiektyw, ale patrzy się gdzieś w dal (gdzieś w przyszłość?). Obok zdjęcia mały cytat z Karla Lagerfelda: „Nigdy nie jest za wcześnie, aby zainteresować się modą”. Na dowód tego North ubrana jest w zestaw Chanel. Tak jedno z najsłynniejszych dzieci świata debiutowało w świecie wielkiej mody!

Kto jest autorem tego zdjęcia? Nie kto inny, jak wnuczek legendarnego Richarda Avedona – Michael Avedon. Ostatnio bardzo o nim głośno. To on był autorem sesji, w której zadebiutowała Emma Ferrer – wnuczka Audrey Hepburn. Teraz stanął za obiektywem, uwieczniając debiut North West w roli modelki. I właśnie tu pojawia się moja odpowiedź na pytanie, czy malutka Nori w jesiennej "CR Fashion Book" to dobry pomysł. Moim zdaniem Michael Avedon ma niezwykłą wrażliwość, dzięki której wydobywa ze swoim bohaterów rzeczy intrygujące, niewinne, baśniowe. Tak jest w przypadku tego zdjęcia. Fotografia jest przepiękna, klasyczna, a jednocześnie bardzo intrygująca, mała dziewczynka czarująca! W tym obrazku nie ma nic sztucznego, przerysowanego, „na siłę”. North West, spoglądająca w bok, trochę jest gdzie indziej.

– Czy to jest to słynne dziecko, o którym codziennie huczy internet i tabloidy?! – być może zapytasz, widząc tę słodką, niewinną istotkę, małą dziewczynkę z oczami jak pięć złotych i kręconymi włoskami (po tacie!). Niech taka pozostanie!

Tematy:

Nieprawidłowy email