Nie żyje fotograf pokazów mody Piero Cristaldi

W sobotę, 16 czerwca, zmarł Piero Cristaldi - znany włoski fotograf pokazów mody. Przyczyną śmierci 60-cio letniego fotografa był zawał serca.

Piero Cristaldi

Piero Cristaldi urodził się 23. września w małej włoskiej miejscowości Minervino. Rodzice pragnęli by mały Piero w przyszłości został księgowym, jednak on już od młodzieńczych lat pasjonował się fotografią. W wieku 17 lat postanowił by jego pasja stała się codziennością i wyruszył w podróż dookoła świata. Przez 26 lat pracował dla japońskiego pisma modowego Gap. To w Japonii poznał swoją żonę – Kaoru Skimizu. Nie ukrywał, że to portrety i krajobrazy były jego ulubionymi tematykami.

- Moi koledzy nazywali mnie człowiekiem maratonu ponieważ stałem się poddanym tych niekończących się podróży dookoła świata. Ale to był mój świat oraz te wszystkie odkrycia, które mi zaprezentował podczas mojej podróży – mówi o swojej pasji Cristaldi.

Piero Cristaldi

Gucci, Jesień-Zima 2012.

Zaledwie dwa lata temu fotograf dołączył do zespołu WWD (Women’s Wear Daily) – najważniejszego źródła informacji z przemysłu mody damskiej oraz męskiej. Objął stanowisko naczelnego fotografa pokazów mody. Fotografował pokazy między innymi Johna Galliano, Diora, Gucciego, Richmond, Dolce & Gabbana i wiele więcej.

Pogrzeb Piero Cristaldi odbędzie się we wtorek, 18 czerwca, w Mediolanie.

Piero Cristaldi

Dolce & Gabbana, Jesień-Zima 2012.

Tematy:

Nieprawidłowy email