Nicolas Ghesquiere dyrektorem kreatywnym Louis Vuitton

To już pewne! Nicolas Ghesquiere został nowym dyrektorem Louis Vuitton. Francuski projektant zastąpi Marca Jacobsa, który niespełna miesiąc temu zdecydował się opuścić Louis Vuitton i skoncentrować siły na własnej marce.

Nicolas Ghesquiere

– Louis Vuitton od zawsze był dla mnie symbolem luksusu i nieograniczonym polem do odkrywania nowych możliwości – powiedział Nicolas Ghesquiere. – Jestem zaszczycony, że to właśnie mi powierzono rolę nowego dyrektora kreatywnego. To dla mnie honor, że mogę być częścią historii tego wielkiego domu mody. Tym bardziej, że mamy podobne wartości i wizje.

Nicolas Ghesquiere zastąpi Marca Jacobsa, który przez 16 lat tworzył kolekcje dla Louis Vuitton i sprawił, że francuski dom mody przestał kojarzyć się tylko i wyłącznie z akcesoriami, ale stał się jedną z najważniejszych marek modowych na świecie. Louis Vuitton ma nadzieję, że Nicolas Ghesquiere godnie zastąpi Marca Jacobsa, wprowadzając LV w zupełnie nową erę.

Nicolas Ghesquiere kojarzony był do tej pory głównie z domem mody Balenciaga, gdzie pracował od 1997 do 2012 roku na stanowisku dyrektora kreatywnego. Niestety projektant nie rozstał się ze swoim poprzednim pracodawcą w przyjaznych stosunkach. O pozwie, który Balenciaga wniosła przeciwko Nicolasowi Ghesquiere’owi pisaliśmy kilka miesięcy temu.

Mimo to, w branży modowej Nicolas Ghesquiere uchodzi za jednego z najwybitniejszych współczesnych projektantów, a jego rola w rozwoju marki Balenciaga jest nie do przecenienia.

- Nicolas miał rzeczywisty wpływ na ubrania, które nosimy. To jeden z najbardziej ekscytujących i inspirujących projektantów w ostatnim dziesięcioleciu – tak o francuskim projektancie przed rokiem mówiła Alexandra Shulman - redaktor naczelna brytyjskiego Vogue’a.

Nic więc dziwnego, że Louis Vuitton zdecydował się właśnie na Nicolasa Ghesquiere’a. Jego ostatnie kolekcje, tworzone dla Balenciaga, charakteryzowały się futurystycznymi materiałami, inspiracją modą lat osiemdziesiątych oraz stylem ulicy, a także krojami seksownie opinającymi ciało.

Nicolasa Ghesquiere'a kochają zarówno modowi decydenci, jak i gwiazdy show-biznesu. To on – mały książę mody – kilka lat temu rozpoczął trend na ultra wąskie spodnie, które w ciągu zaledwie kilku miesięcy opanowały szafy wszystkich gwiazd Hollywood!

Czy Louis Vuitton mógłby wymarzyć sobie lepszego kandydata na wolne miejsce po Marcu Jacobsie? Nie sądzę! Już nie mogę doczekać się pierwszej kolekcji LV sygnowanej nazwiskiem francuskiego projektanta, a Ty?

Tematy:

Nieprawidłowy email