Nicolas Ghesquière dla Louis Vuitton: do trzech razy reklama!

Pierwsza kampania Louis Vuitton zrobiona za panowania Nicolasa Ghesquière to strzał w dziesiątkę. Trzech wybitnych fotografów, najpiękniejsze modelki i luksusowe, zapierające dech w piersiach projekty. Jesień w wersji deluxe!

Louis Vuitton

Nicolas Ghesquière w listopadzie dołączył do zespołu Louis Vuitton. Projektant zaprezentował już swoją pierwszą kolekcję. Teraz przyszedł czas na pierwszą kampanię reklamową domu mody. To nie lada wyzwanie, przebić genialne zdjęcia, które robiono za czasów Marca Jacobsa. Na szczęście Nicolas miał do pomocy nie jednego, a trzech wybitnych fotografów: Annie Leibovitz, Bruce'a Webera i Juergena Tellera.

Louis Vuitton

Takiego zespołu nie trzeba kontrolować na każdym kroku. Lepiej nawet dać im piękne modelki i wolną rękę. To gwarancja, że powstanie coś piorunująco dobrego. I tak właśnie zrobił Nicolas Ghesquière. Do zdjęć pozowały Charlotte Gainsbourg, Freja Beha Erichsen, Liya Kebede i Jean Campbell. A fotografowie mieli tylko jedno zadanie: jak najlepiej zaprezentować jesienno-zimową kolekcję Louis Vuitton na fotografiach i w minutowym filmiku, który prezentowany będzie na stronie marki. Efekt czyli kolekcja zdjęć „Series 1” jest niesamowity.

Louis Vuitton

Zdjęcia robione w Nowym Jorku, Miami i Wenecji są piękne, niepokojące, bardzo nowoczesne ale zgodne z duchem marki o wieloletniej tradycji. Trzej fotografowie o bardzo odmiennych stylach zdołali stworzyć spójną, wielowątkową historię, w której ubrania, torebki i dodatki, są równie ważne jak modelki, ale nie zaburzają równowagi zdjęcia. Mam też wrażenie, że dopiero na tych zdjęciach widać jak „użytkowe” są projekty Ghesquière. Nie jest to moda dla mody czy oszałamiające, ale totalnie niepraktyczne haute couture. To rzeczy o których marzę, dzieła sztuki, które bez obaw mogłabym założyć.

Louis Vuitton

W Louis Vuitton nastąpiła ciekawa zmiana. Marka, która nadal jest ultraluksusowa pokazuje, że nawet jej klienci oczekują nie tylko rzeczy pięknych, ale również takich, w których da się iść przez życie (usłane różami), a nie tylko leżeć i pachnieć.

Tematy:

Nieprawidłowy email