New Balance pozwało Karla Lagerfelda. Mistrz popełnił plagiat?

Sportowe buty to hit tego sezonu. Karl Lagerfeld również wykorzystał ten trend w swojej najnowszej kolekcji. Niestety projekt butów bardzo przypominał kultowy model marki New Balance, co nie spodobało się firmie.

Zdjęcia vuMag BlueServices

3 czerwca 2014 roku, marka New Balance złożyła pozew przeciw Karlowi, za użycie podobnego fasonu butów.

- Nie możemy wypowiadać się na temat specyfiki całego zdarzenia, ale musimy bronić wartość naszej marki – mówi rzecznik New Balance.

Podobieństwo dotyczy samego kształtu podeszwy oraz dużej litery „K” znajdującej się na zewnętrznej stronie obuwia. Różnica odnosi się również do ceny produktu. Para zaprojektowana przez Lagerfelda kosztuje 360$, natomiast buty New Balance to cena wahająca się w granicach 100$. Jednak nie to jest najważniejsze, według oskarżyciela projekt może być przyczyną zamieszania wśród konsumentów. Według portalu TMZ jest to podstawa, aby taki wniosek mógł być skierowany przeciwko znanemu projektantowi.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Karl Lagerfeld jest wielką ikoną mody, który od lat zachwyca swoimi projektami. Zaistniała sytuacja spowodowała spore poruszenie w świecie mody. Na zakończenie sytuacji trzeba jeszcze poczekać. Miejmy nadzieje, że wszystko dobrze się zakończy.

Tematy:

Nieprawidłowy email