Nekromoda

W dniach od 19 do 21 maja słynna White Gallery London, prezentująca modę ślubną od najlepszych projektantów, pokaże również najnowszą kolekcję wyjątkowej biżuterii Jess Eaton.

www.eatonnott.co.uk

Brytyjska artystka znana jest z kontrowersyjnych projektów, do tworzenia których wykorzystuje ptasie pióra, szczątki szczurów i wiewiórek, skrzydła łabędzi czy kocią skórę.

www.eatonnott.co.uk

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych dotychczasowych prac Jess Eaton był naszyjnik zrobiony z ludzkich żeber, wyceniony przez znawców biżuterii na 1,2 tys. funtów.

www.eatonnott.co.uk

Co Jess Eaton zaprezentuje tym razem? Tego jeszcze nie wiemy. Pewne jest, że jej najnowsza kolekcja wywoła równie skrajne emocje co Roadkill Couture, którą zaprezentowana na Brighton Fashion Week w 2011 roku.

www.eatonnott.co.uk

O Jess Eaton mówi się jako o modowym Timie Burtonie i podobnie jak słynny reżyser, także ona jest równie często ceniona, jak i krytykowana.

www.eatonnott.co.uk

Jess Eaton swoje działanie widzi jako etyczne. Dziwi się wszystkim, którzy ją krytykują, pytając dlaczego wyrzucanie kości zwierząt na śmietnik po obiedzie ma być bardziej moralne, niż robienie z nich naszyjników?

www.eatonnott.co.uk
www.eatonnott.co.uk

Uważa, że wykorzystując szczątki zwierząt i ludzi oszukuje czas i sprawia, że możliwe jest istnienie „życia pozagrobowego”.

Artystka w swoich pracach szczątki tylko tych zwierząt, które zmarły z przyczyn naturalnych lub zginęły w wypadkach samochodowych. Krytykuje zabijanie zwierząt w imię mody, choć paradoksalnie to jej prace uważane są za mniej etyczne, niż wyroby z naturalnej skóry lub futra.

www.eatonnott.co.uk

Najwięcej kontrowersji wzbudził jednak wspomniany naszyjnik z ludzkich żeber, otrzymanych z uczelni medycznej.

Patrząc na projekty Jess Eaton można ją kochać lub nienawidzić, ale nie można odmówić jej jednego: ogromnej wyobraźni!

www.eatonnott.co.uk

Tematy:

Nieprawidłowy email