NECLUMI – pierwsza interaktywna biżuteria stworzona przez Polaków

Technologia coraz odważniej wkracza do świata mody. Dowód – biżuteria zrobiona z..promieni świetlnych! Zobaczcie totalnie futurystyczne ozdoby polskich technologów! Czy za sprawą NECLUMI interaktywne ozdoby zdeklasują uwielbiane przez kobiety brylanty?

VU MAG

Kto by pomyślał, że gadżety rodem z filmów science fiction, zaczną funkcjonować w realnym świecie. Polski zespół technologów stworzył interaktywną biżuterię, która za pomocą promieni wyświetla na skórze dowolny kształt ozdób. Póki co stworzono projekt naszyjnika, którego prezentację możecie zobaczyć w zamieszczonym klipie wideo. W obecnym stadium projektu biżuteria wyświetlana jest za pomocą aplikacji na iPhone, która aktywuje przyczepiony do klatki piersiowej mini projektor.

Moim zdaniem pojawienie się na rynku tego typu gadżetów dobitnie uzmysławia nam, że technologia opanowuje absolutnie wszystkie dziedziny ludzkiego życia, również modę. Co ciekawe, świecidełko (w rzeczy samej) zaprojektowali polscy technolodzy: Jakub Koźniewski (pomysł, design i rozwój technologii) oraz Piotr Barszczewski, który pomagał przy tworzeniu aplikacji.

Jakub Koźniewski osobiście stworzył także filmik przedstawiający NECLUMI. Główną rolę (oprócz biżuterii) zagrała w nim modelka, Katarzyna Grzeszczak. Głosu do produkcji klipu użyczyła Magda Grabowska.

Co myślicie o takim pomyśle na biżuterię? Będziecie nosić takie świecidełka?

www.neclumi.com
www.neclumi.com

Tematy:

Nieprawidłowy email