Najstarsza modelka świata

Ma 83 lata i jeszcze nie pożegnała się z pracą modelki. China Maachado - muza Givenchy i Richarda Avedona – opowiada o zmianach w świecie mody i obsesji wieku.

Getty Images

Młode dziewczyny mogą pozazdrościć jej niesamowitej energii i zapału do pracy. 83-letnia modelka nie zwalnia tempa i występuje w kampanii Cole Hann. Amerykańska marka hasłem "Born in 1928" chwali się swoim długim dziedzictwem i wybiera na swoją twarz Chinę, która jest od niej zaledwie dwa lata młodsza.

Getty Images

- Przeszłam na emeryturę, ale ludzie wciąż dzwonili – mówi modelka. Zupełnie nas to nie dziwi, wystarczy spojrzeć jak China świetnie się prezentuje. Aby ostudzić ciekawość fanów Maachado chętnie dzieli się sekretami swojego zdrowia i urody.

- Nie możesz martwić się swoim wiekiem, bo to najgorsze co możesz zrobić. Jak tylko zaczniesz, od razu znajdziesz rzeczy, których w sobie nie lubisz, a wtedy jesteś skończona. Jest wiele rzecz, które mogłabym zrobić ze swoją twarzą, ale to nie miałoby końca – mówi China, która nie przejmuje się również innymi kwestiami, które spędzają sen z powiek wszystkim modelkom. – Nigdy nie byłam na diecie, nie ćwiczyłam, jem jak świnia i dużo piję – głównie wódkę. W dodatku wciąż palę - modelka przyznaje się do swoich grzeszków, niedopuszczalnych w świecie modelingu.

Getty Images

- Gdy zajmowałam się modelingiem wszystkie dziewczyny miały wiedzę na temat rzeczy, które prezentują. Musiałyśmy wiedzieć jak się poruszać. Dziś te biedne dziewczyny są wrzucane do garderoby i od razu wypuszczane na wybieg. Gdy chodziłam dla ubrania były na nas szyte. Byłyśmy dumne, że możemy je nosić, więc prezentowałyśmy kreacje w zupełnie inny sposób – wspomina modelka, która zasmakowała pracy modelki w różnych dekadach XX wieku.

Getty Images

Skąd w tej dojrzałej kobiecie tyle energii i młodzieńczej witalności? China przyznaje, ze sekretem jej dobrej formy są popołudniowe drzemki. – Pozwalam sobie na mały odpoczynek po południu. W przeciwnym wypadku, wieczorami byłabym absolutnie wykończona. Jeśli nie mogę zasnąć oglądam telewizję lub po prostu się relaksuję przez dwie, trzy godziny… wiesz, jestem jak dinozaur – przyznaje.

Tematy:

Nieprawidłowy email