Najdroższa koszula świata. Żeby ją nosić, musisz mieć ochroniarzy

Hinduski biznesmen, Pankaj Parakh, który dorobił się fortuny w biznesie tekstylnym, uwielbia złoto. Z okazji swoich 45 urodzin sprawił sobie koszulę ze złota. Wdzianko waży 4 kilogramy, jest warte 700000 zł, a ilekroć właściciel chce je założyć, muszą towarzyszyć mu ochroniarze.

Zdjęcia vuMag BlueServices

To historia z serii: Tak absurdalne, że nie do przemilczenia. Pankaj Parakh, milioner z Indii, prowadzi świetnie prosperującą firmę tekstylną. Jednak jego pasją nie są tkaniny czy dzianiny a złoto. Uwielbia królewski kruszec i przyznaje, że ilekroć wychodzi z domu, ma na sobie 2-3 kilogramy biżuterii. Gdy 23 lata temu brał ślub, goście żartowali, że jest bardziej obwieszony świecidełkami, niż jego wybranka.

Niedługo pan Parakh skończy 45 lat. Wybierze się wówczas do świątyni Siddhivinayak w Bombaju, aby podziękować za łaski, jakie na niego spłynęły. Zrobi to ubrany w koszulę z czystego, 22-karatowego złota. Wdzianko nie jest ani tanie, ani lekkie. By je przygotować, potrzebne były 4 kilogramy złota, warte blisko 700 000 zł. „Uszycia” niezwykłego ubrania podjęli się jubilerzy z Shanti Jewellers w Bombaju. Było ich dokładnie dwudziestu, a nad projektem pracowali przez 3200 godzin. Koszula wykonana z cennego kruszcu ma złote guziki i kołnierzyk. Ale jej właściciel twierdzi, że jest tak wygodna, jak bawełniane modele. Wszystko dlatego, że pod warstwą metalu zastosowano delikatną, materiałową podszewkę.”Można ją normalnie prać i wieszać do wyschnięcia, jak zwykłe ubranie. Gdyby się porwała, naprawa będzie błyskawiczna”, tłumaczy milioner.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Oczywiście pojawianie się publicznie w tak drogim i ostentacyjnym ubraniu wymaga zarówno odwagi jak i doskonałej ochrony. W dniu urodzin Parakhowi towarzyszyć będzie czterech uzbrojonych po zęby ochroniarzy. On sam też będzie gotowy na wszystko. Jak zawsze, nie rozsataje się bowiem ze swoim rewolwerem.

Impreza urodzinowa Hindusa ma się odbyć z wielką pompą. Wśród setek zaproszonych gości ma być tuzin członków indyjskiego parlamentu, kilkoro ministrów i niezliczone ilości gwiazd. Ale wątpię, żeby którakolwiek z nich świeciła równie oślepiająco, co złota koszula jubilata.

Tematy:

Nieprawidłowy email