Najbogatsi w modzie

Na liście miliarderów sporządzonej przez magazyn Forbes na rok 2013 nie zabrakło potentatów modowych. Najbogatszym w rankingu okazał się właściciel popularnej sieciówki ZARA – Amancio Ortega.

Getty Images/Flash Press Media

Najlepsze poranki z VU - [url=https://www.facebook.com/pages/VU-MAG/383093101772373?ref=ts&fref=ts]Polub nas na Facebooku!

Majątek założyciela najpopularniejszej marki odzieżowej na świecie został oszacowany na 57 miliardów dolarów, czyli ponad 180 miliardów złotych. Jego wartość w ciągu ostatniego roku wzrosła aż o 62 miliardy złotych.

Zdjęcia vuMag BlueServices

Amancio Ortega jest najbogatszym człowiekiem w branży mody.

Najlepsze poranki z VU - [url=https://www.facebook.com/pages/VU-MAG/383093101772373?ref=ts&fref=ts]Polub nas na Facebooku!

Blado przy nim wypadł prezes najbardziej luksusowego konglomeratu w braży - LVMH. Znajdujący się na 10. miejscu w rankingu Bernard Arnault posiada majątek o wartości 92 miliardów złotych.

Getty images/Flash Press Media

Bernard Arnault, prezes LVMH, rónież zajmuje wysoką pozycję w rankingu.

Na liście nie zabrakło twarzy stojącej za marką Diesel – Renzo Rosso. Jego majątek został oszacowany na prawie 10 miliardów złotych.

Getty images/Flash Press Media

Renzo Rosso stoi za sukcesem marki Diesel.

Ile zarabia projektant mody? Przeczytaj na VU.

Domenico Dolce i Stefano Gabbana również debiutowali w tym roku na liście miliarderów. Dzięki sprzedaży marek Dolce & Gabbana oraz D&G projektanci zarobili po ponad 6 miliardów złotych.

Getty images/Flash Press Media

Domenico Dolce i Stefano Gabbana dzięki sprzedaży swoich marek również znaleźli się na liście.

W rankingu po raz pierwszy pojawiła się świeżo upieczona miliarderka – Tory Burch. Po ciężkim procesie ze swoim byłym mężem, projektantka uzyskała wyłączne prawo do marki sygnowanej własnym imieniem i nazwiskiem, tym samym wzbogacając się o ponad 3 miliardy złotych.

Getty images/Flash Press Media

Tory Burch została miliarderką w wyniku procesu z byłym mężem.

Liczba miliarderów na świecie wzrasta. W tym roku jest ich 1 426, a wśród nich znalazło się jedynie 138 kobiet. Najbogatszym człowiekiem na świecie jest Carlos Slim Helu – właściciel Telecom. Jego majątek szacuje się na ponad 230 miliardów złotych.

Do rankingu powróciła dziedziczka fortuny L’Oreal. Z majątkiem o wartości 95 miliardów, Liliane Bettencourt uplasowała się w pierwszej dziesiątce. Czyni to ją najbogatszą kobietą na świecie.

Tematy:

Nieprawidłowy email