Najbardziej wpływowe kobiety na świecie według magazynu Forbes

Co roku magazyn Forbes publikuje ranking najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Na liście znajdują się nazwiska znane nam z polityki, biznesu, muzyki, mody. Ów ranking jest sporządzony na podstawie wartości zgromadzonego majątku, obecności w mediach oraz wpływu na resztę społeczeństwa.

Getty Images/Flash Press Media

Nazwiska, które pojawiły się w tegorocznej edycji rankingu, zmieniają świat w świeży i pozytywny sposób. W rankingu nie chodzi tylko o władzę światowej elity, ale przede wszystkim o autorytet danej osoby.

W rankingu nie mogło zabraknąć nazwisk ze świata polityki, które z wiadomych przyczyn, znajdują się na najwyższych pozycjach. Na pierwszym miejscu, po raz siódmy, znalazła się kanclerz Niemiec – Angela Merkel. Po stopach depcze jej Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych – Michelle Obama. Podium zamyka Hilary Clinton.

Getty Images/Flash Press Media

Beyoncé Knowles

Wśród licznych kobiet biznesu i polityki w rankingu znalazłyśmy również gwiazdy muzyki oraz znane osobistości ze świata mody. Pierwszą w tym gronie okazała się być Beyoncé Knowles, która z miejsca 32. w 2012 roku awansowała na miejsce 17.

Getty Images/Flash Press Media

Angelina Jolie

Na miejscu 37. znalazła się 37-letnia Angelina Jolie. Co ciekawe, obie artystki znalazły się w rankingu wyżej niż Królowa Elżbieta, która w tym roku objęła pozycję 40.

Getty Images/Flash Press Media

Anna Wintour

Królowa mediów modowych i zdecydowanie najpotężniejsza kobieta w branży – Anna Wintour – znalazła się tuż za Królową, na miejscu 41. Najmłodszą kobietą w rankingu jest 27-letnia Lady Gaga. W rankingu zajmuje miejsce 45. Pani prezes zarządu brytyjskiego domu mody Burberry – Angela Ahrends – pojawiła się w rankingu na miejscu 53., tuż za kolumbijską gwiazdą muzyki pop – Shakirą.

Getty Images/Flash Press Media

Miuccia Prada

Getty Images/Flash Press Media

Tory Burch

Getty Images/Flash Press Media

Diane Von Furstenberg

Kolejne trzy miejsca należą się projektantkom, właścicielkom luksusowych domów mody – Miuccia Prada zajęła miejsce 58., Tory Burch zajęła miejsce 69., natomiast Diane Von Furstenberg uplasowała się na miejscu 74.

W rankingu pojawiła się również 42-letnia Sarah Blakeley, założycielka popularnej marki produkującej bieliznę korygującą – Spanx. Sarah jest najmłodszą miliarderką na świecie, która taki majątek zgromadziła sama. Firmę założyła w wieku 29-ciu lat z 5 tys. dolarami w kieszeni. W zeszłym roku debiutowała na liście miliarderów, w tym roku na liście najbardziej wpływowych kobiet na świecie – prawdziwa kobieta sukcesu!

Getty Images/Flash Press Media

Gisele Bundchen

Brazylijska top modelka Gisele Bundchen jest najbardziej wpływową modelką na świecie. Pojawiła się w rankingu na miejscu 95. i tym samym zamyka grono kobiet najbardziej wpływowych kobiet show biznesu i mody.

Tematy:

Nieprawidłowy email