Nagrody CFDA rozdane

W nocy z poniedziałku 3 czerwca na wtorek 4 czerwca odbyła się gala podczas której wręczono nagrody przyznane przez CFDA – Council of Fashion Designers of America. Co roku projektanci konkurują w sześciu kategoriach. Podczas imprezy są również wręczane cztery nagrody honorowe.

Getty Images/Flash Press Media

Impreza CFDA odbywa się w nowojorskim Lincoln Center. Co roku pojawia się na niej plejada wysoko postawionych osobistości nie tylko ze świata mody. W tym roku nagrodę honorową wręczyła była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych – Hilary Clinton.

Getty Images/Flash Press Media

W kategorii Womenswear Designer wygrał duet projektantów marki Proenza Schoulder - Jack McCollough i Lazaro Hernandez. Projektanci pokonali w kategorii Marca Jacobsa i Alexandra Wanga. To już trzecia nagroda projektantów w tej kategorii. Pierwszą odebrali w roku 2007 a drugą w 2011. Nagrodę wręczyła Kerry Washington.

Getty Images/Flash Press Media

Thom Browne zwyciężył w kategorii Menswear Designer.

Getty Images/Flash Press Media

Philip Lim otrzymał nagrodę Accessories Designer za swoją markę 3.1 Philip Lim.

Getty Images/Flash Press Media

Vera Wang została nagrodzona za całokształt swojej kariery jako projektantka. W jej ręce powędrowała nagroda Geoffrey Beene Lifetime Achievement Award. Nagrodę wręczył jej Ralph Lauren.

Podczas gali są również wręczane trzy nagrody Swarovskiego dla wschodzących talentów w kategoriach Womenswear, Menswear oraz Accessories, które odpowiednio otrzymali Max Osterweis i Erin Beatty za markę Suno, Dao-Yi Chow i Maxwell Osborne za markę Public School oraz Pamela Love.

Getty Images/Flash Press Media

Najbardziej prestiżową nagrodę wydarzenia - Eleanor Lambert Founders Award – zdobył Oscar de la Renta. Nagrodę wręczyła mu sama Hilary Clinton. Para przyjaźni się od wielu lat, a była Pani Prezydentowa nie raz pojawiała się w kreacjach ODLR. Przeczyatj więcej o zasługach Oscara w naszym artykule Nagroda CFDA dla Oscara de la Renty.

Getty Images/Flash Press Media

Riccardo Tisci – projektant domu mody Givenchy – w tym roku został nagrodzony International Award. Nagrodę wręczyła mu Jessica Chastain.

Getty Images/Flash Press Media

Kostiumografem roku została Colleen Atwood, która stworzyła kostiumy do filmów Królewna Śnieżka i Łowca oraz Alicja w Krainie Czarów. Projektantka otrzymała narodę Board of Directors’ Tribute Award.

Getty Images/Flash Press Media

Nagrodę Media Award odebrał Tim Blanks z rąk supermodelki Lindy Evangelisty.

Tematy:

Nieprawidłowy email