Modelka z protezą nogi reklamuje sportowe ubrania

Modelka Lauren Wasser po utracie nogi nie zrezygnowała ze swoich marzeń. Zdjęcia 27-letniej Amerykanki pojawiły się w świątecznym katalogu Nordstrom.

Foto: Materiały prasowe

O Lauren Wasser głośno w polskich mediach zrobiło się jakieś pół roku temu. Amerykańska modelka pozywała firmę produkującą tampony. Powód? Przez wstrząs toksyczny wywołany ich użytkowaniem, 27-latka straciła nogę. Zdarzenie miało miejsce w 2012 roku i gdyby nie natychmiastowa pomoc, dziewczyn mogła nawet stracić życie. Przez ten nieszczęśliwy wypadek Lauren musiała na jakiś czas zrezygnować ze swojego głównego zajęcia – modelingu. Teraz powraca, jako inspiracja i wsparcie dla wszystkich dziewczyn, które myślą, że nieszczęśliwe wypadki zmuszają do rezygnacji z aktywnego życia i marzeń. Profil Lauren Wasser na Instagramie (@theimpossiblemuse) śledzi już ponad 20 tys. użytkowników.

Jakiś czas temu Wasser została twarzą duńskiej marki Noisy May, a jej osobą zainteresował się magazyn "Vice". Zdjęcia Lauren pojawiły się także w świątecznym magazynie amerykańskiego domu mody Nordstrom. Modelka, nieco na przekór wszystkiemu i wszystkim, reklamuje w nim sportowe ubrania i dodatki Nike. Odważny krok ze strony marki, domu handlowego i modelki, czy aby na pewno spodoba się wszystkim?

Foto: Materiały prasowe Nordstrom

Tematy:

Nieprawidłowy email