Mira Duma i potęga biura

"Eksperymentuję, mieszam i bawię się" – tak o swoim podejściu do mody mówi Mira Duma. Młoda (28 lat) i drobna – jedna z najpotężniejszych postaci, nie tylko na rosyjskim rynku mody.

Miroslava Duma
Miroslava Duma

Szara Rosja

– Moda w Rosji ma tylko 15 lat. Przez 70 lat była szarość. Teraz kiedy staliśmy się bogaci, Rosjanki zaczęły cieszyć się modą. – mówi Miroslava. Co prawda Mira mówi o Rosjanach, ale też i o swojej rodzinie. Jej ojciec wzbogacił się na chaotycznej prywatyzacji w latach 90., kiedy przeprowadził swoją rodzinę z Ukrainy na Syberię.

Przeczytaj:Miroslava Duma i jej Rosyjska Delegacja.

Miroslava Duma

Mira miała szczęście mieć bogatego tatusia i świetny gust. Założyła fundację Planeta Mira i lansowała się na salonach zbierając na nią pieniądze. Jej stylizacje zostały dostrzeżone przez rosyjskie media i tak hobby stało się pracą – dostała posadę redaktorki mody rosyjskiego wydania Harper’s Bazaar. – Byłam bardziej odważna niż większość Rosjanek. Podejmowałam ryzyko modowe, które w Rosji było pewnym rodzajem tabu – mówi Duma.

Miroslava Duma

Kolorowe magazyny

Mira zaczęła pojawiać się na fashion weekach w Mediolanie, Paryżu, Nowym Jorku i Londynie. Jej świetny gust i piękne stylizacje zostały docenione. Fotografowali ją blogerzy i redaktorzy pism modowych. Jej zdjęcia obiegły świat.

Zobacz Miroslavę Dumę w kampanii francuskiej marki odzieżowej.

Miroslava Duma

Dwa lata temu Mira założyła serwis internetowy Buro24/7. To mieszanka mody, kultury, ciekawych ludzi i... Miry. Dziś to jedna z najważniejszych platform internetowych w Rosji. Mira świetnie rozumie potęgę Internetu – na swoim Instagramie ma 312 tysięcy obserwujących. 17 maja ruszyła ukraińska wersja Buro24/7. Mira Duma ma wielkie plany – chce otworzyć Buro24/7 w wielu krajach w Europie i co najważniejsze anglojęzyczną wersję serwisu.

Miroslava Duma

Jeszcze więcej pracy

Od lutego 2013 Mira Duma jest też dyrektorem mediów cyfrowych rosyjskiego domu towarowego TSUM. Co należy do jej obowiązków? Świetnie się ubrać, bywać na pokazach mody na całym świecie i dać się sfotografować możliwie jak największej ilości fotografów.

Miroslava Duma

Oprócz tego współpracuje z takimi domami mody, jak Chanel, Louis Vuitton czy Burberry. Z modowych nazwisk najbardziej szanuje Ralph Lauren, Raf Simons, Christopher Bailey, Nicolas Ghesquière i Coco Chanel. A współczesne ikony mody to według Miry Taylor Tomasi-Hill, Tilda Swinton i Chloë Sevigny.

Miroslava Duma

Mira jest jednym z najgorętszych nazwisk w świecie mody. Jej energia i szybkość działania jest godna pozazdroszczenia. Może szybciej doczekamy się polskiej wersji Buro24/7 niż Vogue’a?

Miroslava Duma - królowa street style'u - podczas nowojorskiego tygodnia mody.

Miroslava Duma
Miroslava Duma
Miroslava Duma
Miroslava Duma
Miroslava Duma
Miroslava Duma
Miroslava Duma

Tematy:

Nieprawidłowy email