Michelle Obama wita papieża w niebieskiej sukience Caroliny Herrery

Szata nie musi zdobić człowieka, ale może powiedzieć o nim więcej niż słowa. Dowodem na to jest, chociażby, niebieska sukienka Michelle Obamy, którą pierwsza dama USA włożyła na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Foto: East News

Pierwsze spotkanie rodziny prezydenta z papieżem odbyło się 22 września i był to pierwszy dzień pielgrzymki Franciszka po Stanach Zjednoczonych. Papież został przywitany przez Baracka Obamę i jego żonę oraz dzieci na lotnisku w Waszyngtonie, a spotkaniu towarzyszyły radosne okrzyki tłumu zebranego tuż obok.

Foto: East News

Każde wydarzenie tego typu wymaga odpowiedniej oprawy, a jednym z jej elementów jest strój.

Foto: East News

Co na to wyjątkowe spotkanie? Michelle Obama wybrała sukienkę w stylu lat sześćdziesiątych z kolekcji Caroliny Herrery. Jestem pewna, że zarówno kolor kreacji, jak i marka nie są tu przypadkowe. Baby blue to modny odcień niebieskiego, ale idealnie pasuje do spotkania z papieżem. Natomiast wybór projektu Caroliny Herrery odczytany został przez amerykańskie modowe media jednoznacznie:

Michelle Obama, wybierając Carolinę Herrerę, chciała wyrazić szacunek i uznanie dla swojego gościa.

Carolina Herrera to projektantka, która dziś kojarzy się z amerykańskim światem mody, ale nie zapominajmy, że urodziła się w katolickiej rodzinie w wenezuelskim Caracas. To ukłon w stronę papieża pochodzącego z Argentyny, który – podobnie jak Carolina Herrera – ma amerykańsko-łacińskie korzenie.

Foto: East News

Niezależnie od tego, Michelle Obama wyglądała pięknie, a każdy szczegół jej skromnej, ale bardzo udanej stylizacji był trafiony w punkt.

Foto: East News

Sukienkę w kolorze baby blue połączyła ze srebrnymi czółenkami na szpilce-kaczuszce z kolekcji Jimmy Choo.

Foto: East News

Parze prezydenckiej towarzyszy ich dwie dorastające córki – Malia i Sasha.

Warto też dodać, że to bardzo nietypowy pomysł na stylizację. Większość pierwszych dam, wybierając stylizacje na spotkania z papieżem, decyduje się na klasyczną czerń. Błękit był kolorem pierwszego spotkania, ale już na spotkaniu w Białym Domu Michelle Obama miała na sobie koronkową czarną sukienkę.

Nieprawidłowy email