Męskie członki na pokazie męskiej kolekcji Ricka Owensa FW 2015

Rick Owens od zawsze aspirował do miana największego skandalisty świata mody. Pokaz jego męskiej kolekcji zapewnił mu ten tytuł, a przynajmniej zdecydowanie do niego przybliżył. Na wybiegu oprócz kolekcji zobaczyliśmy manifest męskości, a jego wyrazem były wszechobecne… penisy.

EAST NEWS / Getty Images

Rick Owens lubi szokować – nie tylko odważnymi kolekcjami, ale także niebanalnymi pokazami. Pamiętacie pokaz kolekcji na sezon wiosna – lato 2014, kiedy zamiast smukłych modelek na wybiegu zobaczyliśmy hordę wściekłych, rozczochranych i korpulentnych kobiet? To jeszcze nic! Rick Owens posunął się o krok (raczej milowy) dalej i na wybiegu męskiej kolekcji zobaczyliśmy pokaz… penisów!

Pokaz odbył się 22 stycznia w ramach paryskiego Tygodnia Mody męskiej. Oczywiście na wybiegu oprócz nagości pojawiły się ubrania przeznaczone na tegoroczną jesień. Rick Owens przedstawił typowe dla siebie, workowate okrycia i obszerne spodnie. Nie mogło zabraknąć charakterystycznych kompozycji, stworzonych z powywijanych elementów garderoby, które za pomocą wyobraźni Owensa zupełnie zmieniają swoją funkcję. Rick Owens proponuje ogrzanie ciała puchowymi kurtkami i… wietrzenie męskiego przyrodzenia.

EAST NEWS / Getty Images

Nie ma się co dziwić, że to właśnie penisy skupiają uwagę obserwatorów i mediów. Internet rozgrzał się do czerwoności i nawet prestiżowe magazyny modowe nie piszą o ubraniach, tylko o przekroczeniu granic nagości. W kontekście tego pokazu trudno wspomnieć o samej kolekcji, skoro projektant zdecydował się na pokazanie tego, co w moim odczuciu powinno jednak zostać zakryte. Niejednokrotnie słyszymy, że kobiety powinny oszczędnie podchodzić do tematu nagości swojego ciała, bo to właśnie tajemnica okrycia czyni je bardziej atrakcyjnymi. Uważam, że ta sama zasada odnosi się do mężczyzn. Nie wierzę, że Rick Owens nie zdawał sobie sprawy z poruszenia, jakie wywoła pokazaniem męskich penisów na wybiegu. Szczerze mówiąc smuci (tak, smuci) mnie fakt, że projektant tego pokroju świadomie odwraca uwagę od swoich kolekcji (które zawsze są genialne!) na rzecz taniego skandalu.

EAST NEWS / Getty Images
EAST NEWS / Getty Images
EAST NEWS / Getty Images
EAST NEWS / Getty Images
EAST NEWS / Getty Images
EAST NEWS / Getty Images
EAST NEWS / Getty Images
EAST NEWS / Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email