Mayhem - najmłodsza projektantka świata!

Mayhem ma 4 lata, a na Instagramie ponad 440 tys. fanów, a w szafie dziesiątki sukienek, które zaprojektowała... SAMA! Mayhem to kolejny dowód na to, że moda nie zna wieku!

Mayhem dla J.Crew

Czy trzeba mieć na sobie ubrania od najlepszych projektantów, aby zaistnieć w świecie mody? Czy – jeśli chcesz być gwiazdą internetu - trzeba przy każdej okazji pokazywać metki i to najlepiej najbardziej luksusowe? Czteroletnia Mayhem udowadnia, że nie!

Mayhem to jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziecięcych gwiazd internetu, a popularność zdobyła głównie dzięki kontu na Instagramie, na którym prezentuje swoim wiernym fanom bardzo oryginalne kreacje z papieru!

Mayhem

Dziewczynka bawi się modą. Próbuje odtworzyć najpiękniejsze stylizacje gwiazd. Jednak nie szyje ich ze szlachetnych materiałów, ale z karteczek, brystolu i kolorowej bibuły!

Efekty są nie tylko zaskakujące, ale przede wszystkim piękne! Na jednym ze zdjęć mała Mayhem zamienia się w kwiecistą Annę Wintour z Met Ball 2013. Na drugim perfekcyjnie zrekonstruowała malinową suknię Ralpha Laurena, którą miała na sobie Lupita Nyong'o na rozdaniu nagród Złote Globy w ubiegłym roku. Na kolejnym zamienia się w Jennifer Lawrence i wkłada jedną z jej najsłynniejszych sukien – białą kreację Diora, ściśniętą w kilku miejscach czarną tasiemką.

Mayhem

Co ciekawe, dziewczynka tworzy swoje papierowe kreacje w dużej mierze sama! Pomaga jej oczywiście mama, ale to dzięki ogromnej wyobraźni małej Mayhem efekt końcowy jest tak spektakularny – z jednej strony lekki i bezpretensjonalny, a z drugiej bardzo dojrzały pod względem konstrukcji czy łączenia kolorów.

Mayhem
Mayhem

Równie ciekawe, co rekonstrukcje stylizacji z czerwonych dywanów, są jej własne, oryginalne projekty. Bez dwóch zdań, dziewczynka ma wielki talent i zauważyli to nie tylko fani jej konta na Instagramie. Przy okazji, jest ich już ponad 440 tysięcy! Śledzą ją gwiazdy show-biznesu i domy mody. Na blogu Fashionbymayhem.com – prowadzonym przez rodziców Mayhem, zobaczyć możecie nie tylko kulisy procesu twórczego nad każdą z papierowych sukienek, ale również jej ostatnie podróże, m.in. na pokaz mody Reem Acra czy do sklepu z materiałami. Widać, że moda to jej wielka pasja! Dziś wykroje wycina z bibuły, ale kto wie, co będzie za kilka lat?!

>

ZA KILKA LAT?! Mayhem została właśnie projektantką J. Crew! Odezwała się do niej sama Jenna Lyons! Założycielka kultowej amerykańskiej marki zaproponowała dziewczynce stworzenie kolekcji ubrań, dodatków i butów do dziecięcej linii Crewcuts. Pierwsze spotkanie starszej projektantki i malutkiej Mayhem już doszło do skutku. Na Instagramie J.Crew możecie znaleźć zdjęcie, na którym Jenna Lyons przygląda się tańczącej dziewczynce.

Na innej fotografii widać, że mała kreatorka mody już wzięła się do pracy i w nowojorskim studiu J.Crew pracuje nad pierwszymi projektami. Jej zadaniem jest stworzenie papierowych projektów, które następnie designerzy Crewcuts zamienią na tkaninowe. Jak informują zagraniczne media, kolekcja ma pojawić się w sklepach marki latem 2015 roku.

Mayhem dla J.Crew
Mayhem dla J.Crew

– Kiedy spotkaliśmy się z Mayhem po raz pierwszy, byliśmy bardzo ciekawi, jak ona pracuje. Byliśmy zdumieni, gdy zobaczyliśmy, że czteroletnia dziewczynka nie ma problemu z precyzyjnym ułożeniem fałd na spódnicy czy rozmieszczeniem ozdób – wspomina Jenny Cooper – dyrektorka Crewcuts. – Ona ma w sobie tyle kreatywności. Ma niezwykle twórczą osobowość. To będzie dla nas wspaniałe doświadczenie, obserwować i uczyć się właśnie od Mayhem.

Mayhem dla J.Crew

Zatem, co jest kluczem do sukcesu w świecie mody? Wygląda na to, że metka nie ma znaczenia. Wiek także. Odległość od wielkich stolic mody – również. Co więc jest siłą? Potęga ludzkiej wyobraźni! Ta zasada sprawdza się nie tylko w świecie mody.

Mayhem

Historia Mayhem to nauka dla nas wszystkich, dla każdej Fashion Vintage Mamy! Warto rozpoznać talenty swoich dzieci, choćby były tylko umiejętnością wycinana czy śpiewania przy myciu zębów. Warto je pielęgnować i doceniać, a przede wszystkim traktować bardzo poważnie, by niczego nie przeoczyć, niczego nie zlekceważyć...

Więcej mody dla dzieci i mody vintage znajdziecie na blogu Zapraszamy!

Tematy:

Nieprawidłowy email