Mary Katrantzou zaprojektuje kolekcję dla Adidasa

Mary Katrantzou stworzy kolekcję dla Adidasa. Jednocześnie amerykańska marka sportowa zaznacza, że współpraca będzie długoterminowa i obejmować będzie tworzenie przez grecką projektantkę zarówno ubrań, jak i butów.

Getty Images

Pozycja Mary Katrantzou na rynku mody jest coraz mocniejsza. Kilka miesięcy temu [url= http://vumag.pl/newsy/mary-katrantzou-zostala-czlonkiem-newgen,60983.html ]grecka projektantka została włączona do komitetu GEN, a jej ostatnia [url= http://vumag.pl/trendy/mary-katrantzou-jesien-zima-2014,61884.html ]kolekcja na sezon jesień- zima 2014/2015 zdobyła ogromne uznanie krytyków mody. O sile pozycji Mary Katrantzou świadczy także fakt, że ogromne koncerny oferują jej współpracę i lukratywne kontrakty. Jedną z nich jest firma Adidas, która zaproponowała projektantce stworzenie własnej kolekcji pod skrzydłami sportowej marki.

Mary Katrantzou oczywiście propozycję przyjęła i już w listopadzie na półkach sklepów będziemy mogli zobaczyć sportową odzież sygnowaną jej nazwiskiem.

- Jestem bardzo podekscytowana współpracą z firmą Adidas i możliwością stworzenia linii ubrań i butów – powiedziała Mary Katrantzou w rozmowie z brytyjskim Vogue- Jak wiele moich rówieśników dorastałam w kulcie Adidasa, dlatego cieszę się, że będę mogła przenieść moją wizję sportowej mody dla tak potężnej, globalnej marki.

Mary Katrantzou nie jest pierwszą projektantką, która podjęła współpracę z amerykańską marką sportową. Dla Adidasa tworzyli już m.in. Raf Simons, czy Stella McCartney. Swoją kolekcję kultowych sneakersów zaprojektował także Pharrell Williams. Ciekawą kolaboracją jest niedawno wypuszczona [url=http://vumag.pl/newsy/topshop-x-adidas-nowa-dziewczyna-topshop,62243.html ]kolekcja Adidasa i brytyjskiej sieciówki Topshop.

-Podziwiam Mary za jej talent, niebanalne podejście do printów i wzorów. Jestem przekonany, że nasza współpraca zaowocuje kolejną, niesamowitą kolekcją – powiedział Dirk Schoenberger główny dyrektor kreatywny marki Adidas.

Getty Images

Tematy:

Nieprawidłowy email