Marion Cotillard zaprojektuje "zieloną biżuterię" dla Chopard

Marion Cotillard zaprojektuje własną kolekcję biżuterii. Francuska aktorka stworzy ją dla znanej jubilerskiej marki Chopard. Kolekcja powstania w ramach projektu "Green Carpet Challenge".

Getty Images

Marion Cotillard stworzy biżuterię dla Chopard w ramach Green Carpet Collection. To kolekcja tworzona od dwóch lat, która była odpowiedzią jubilerskiej marki na „Green Carpet Chalenge”. Autorką tego etycznego wyzwania była Livia Firth, żona Colina Firtha, a także bizneswoman i założycielka platformy Eco Age, wspierającej etyczną modę.

Getty Images

To ona zaczęła uświadamiać gwiazdom show-biznesu, że ich stylizacje, w których pojawiają się na czerwonym dywanie mają ogromną moc. Zdaniem Livii Firth ważne jest nie tylko to, co mają na sobie gwiazdy, ale czy moda, którą noszą jest zgodna z zasadami etyki i ekologii.

Getty Images

Lea Seydoux, Cate Blanchett czy Marion Cotillard – to gwiazdy, które podjęły to wyzwanie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy pojawiły się w „zielonej biżuterii” Chopard i wciąż podpisują się przesz globalnym projektem Livii Firth.

Warto dodać, że to właśnie Marion Cotillard była pierwsza gwiazdą, która pojawiła się na czerwonym dywanie w „zielonej biżuterii” Chopard przed dwoma laty.

Getty Images

– Dlaczego, to co na czerwonym dywanie jest tak piękne, musi być rezultatem cierpienia wielu osób pracujących w kopalniach, w nieludzkich warunkach? – pyta Marion Cotillard.

Jak donoszą zagraniczne media, „zielona kolekcja” Chopard, sygnowana nazwiskiem Marion Cotillard będzie miała swoją premierę w maju, podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. To nie przypadek, ponieważ właśnie marka Chopard jest oficjalnych partnerem festiwalu.

W kolekcji pojawią się bransoletki i naszyjniki stworzone z kolorowych kamieni szlachetnych. Jednym z takich kamieni będzie opal, wydobywany przez małą, rodzinną firmę w Australii.

Zobacz też: NECLUMI - PIERWSZA INTERAKTYWNA BIŻUTERIA WYMYŚLONA PRZEZ POLAKÓW!

Tematy:

Nieprawidłowy email