Marc Jacobs wystylizował wirtualną japońską gwiazdą

Hatsune Miku, wirtualna japońska piosenkarka, wzbogaciła swoją garderobę o stroje od Louis Vuitton. Kreacje 3D zaprojektował dla niej amerykański projektant Marc Jacobs.

Louis Vuitton

Wirtualna piosenkarka, stworzona na bazie technologii syntezy śpiewu, firmy Yamaha, w nowej stylizacji wystąpi podczas show "The End", w którym zostanie zaprezentowana, jako hologram.

Facebook

Hatsune Miku porzuci po raz pierwszy swój szkolny styl, by zaprezentować się w nowej odsłonie inspirowanej motywami szachownicy z kolekcji wiosna/lato 2013 Louis Vuitton. Nie zabraknie również dopełniających całość typowych dla marki torebek.

piapro.net

Miku to wirtualna japońska postać wykreowana w sposób bardzo konsekwentny. Na oficjalnej stronie przedstawiona została, jako 16-latka, mierząca 158 cm wzrostu i ważąca 42 kg. Wizerunek wirtualnej gwiazdy stworzony został przez rysownika Kei Garou, który wykreował postać typową dla estetyki Anime. Twórcy postaci nie wspominają jednak nic na temat jej charakteru.

Głos Miku Hatsune to efekt użycia syntezatora śpiewu Vocaloid 2, stworzonego przez firmę Yamaha. Pozwala on na "wyśpiewywanie" niezwykle realistycznie brzmiących piosenek, na bazie dowolnej melodii i tekstu. Stworzono go na bazie głosu japońskiej aktorki i piosenkarki, Saki Fujity.

Facebook

Pierwszym koncertem na jakim wystąpiła Hatsune był Animelo Summer Live 2009 ReBridge w Japonii, gdzie pojawiła się na scenie jako postać na telebimie. Prawdziwym przełomem w karierze wirtualnej piosenkarki okazała się jednak trasa koncertowa z 2010 roku, na której wystąpiła już jako pełnowymiarowy, niezwykle realistyczny hologram. (ekl/zig/)

Facebook

Tematy:

Nieprawidłowy email