Marc Jacobs obchodzi swoje 50 urodziny!

Jeden z najwybitniejszych, współczesnych projektantów mody – Marc Jacobs – obchodzi dzisiaj (9 kwietnia) swoje 50-te urodziny! Z tej okazji VU MAG postanowił przyjrzeć się bliżej osobistemu stylowi Marca.

Marc Jacobs

Marc Jacobs co sezon kreuje nowe trendy. Jest jednym z najbardziej docenionych współczesnych projektantów. To on stoi za sukcesem kolekcji ready-to-wear Louis Vuitton oraz takich marek jak Marc Jacobs i młodszej linii Marc by Marc Jacobs.

Osobisty styl projektanta jest tak samo ekscentryczny jak niektóre z jego kolekcji. Styl Marca jest odważny, dlatego nie każdemu przypada do gustu. Nie można natomiast mu odmówić konsekwencji oraz spójności.

Przeczytaj Marc Jacobs wchodzi w 50-tkę!

Przeczytaj Piżamowa obsesja Jacobsa.

Po pierwsze - kilt!

Marc uwielbia szkockie kilty – plisowane spódnice bardzo często pojawiają się w jego stylizacjach zarówno tych oficjalnych jak i wakacyjnych. Do nich projektant zazwyczaj dobiera białe koszule lub obcisłe koszulki. Nigdy nie zapomina o ciekawym obuwiu – Marc gustuje w ciężkich, sznurowanych butach (idą w parze z białymi skarpetkami) lub dwukolorowych butach od Prady.

Getty Images/Flash Press Media
Getty Images/Flash Press Media
Getty Images/Flash Press Media
Bulls Press

Po drugie - Birkin Hermes

Podczas wakacyjnych podróży Marc nie rozstaje się z kultową torbą Birkin marki Hermes, ukochanymi kiltami oraz ciężkimi, sznurowanymi butami.

Bulls Press
Bulls Press
Newspix

Po trzecie - Piżamy!

Ostatnimi czasy Marc upodobał sobie stroje wzorowane na piżamach. Jego najnowsze kolekcje na Jesień-Zimę 2013/2014 dla domów mody Louis Vuitton oraz Marc Jacobs były inspirowane właśnie tym nocnym strojem. Sam Marc również miał je na sobie występując po pokazach.

Getty Images/Flash Press Media
Getty Images/Flash Press Media
Getty Images/Flash Press Media

Po czwarte - Sukienki!

Marc lubi również nosić kontrowersyjne sukienki: wybiera te wściekle różowe lub koronkowe! Dodatkowego uroku dodają stylizacjom kolorowe tatuaże. Projektant często nosi również swoje projekty - uwielbia buty z ozdobną klamrą z kolekcji Marc Jacobs Jesień-Zima 2012/2013.

Newspix
Newspix

Ponad wszystko - klasa

Marc ma ogromne poczucie humoru oraz dystans do samego siebie. Nie można mu jednak odmówić wyczucia stylu oraz klasy, którą pokazuje podczas ważnych uroczystości. Musimy przyznać, że na widok Marca w garniturze, nasze serca biją szybciej. Wielka szkoda, że projektant od lat jest związany z brazylijskim gwiazdorem filmów pornograficznych!

Getty Images/Flash Press Media
Getty Images/Flash Press Media

Tematy:

Nieprawidłowy email