Manuela Pavesi nie żyje

Fotografka, jedna z najlepszych włoskich stylistek i prawa ręka Miucci Prady nie żyje. Manuela Pavesi zmarła w piątek, 13 marca w swoim rodzinnym domu w miejscowości Mantova.

Getty Images / Bulls Press

Manuela Pavesi była tzw. „szarą eminencją” włoskiego świata mody. Nigdy nie wychodziła przed szereg, szczerze nie lubiła blasku reflektorów i unikała wywiadów. Jednak swoim dorobkiem zawodowym ugruntowała sobie pewną pozycję w hermetycznym środowisku. To ona współtworzyła włoskiego Vogue’a, gdzie współpracowała z takimi fotografami, jak: Guy Bourdin, Irving Penn, czy Helmut Newton. To właśnie Newton przekonał ją do robienia zdjęć. Była świetną fotografką i nieprzeciętną stylistką. Nie bała się zestawiać odważnych kolorów i wzorów. Tworzone przez nią stylizacje były jej wizytówką – tak charakterystyczne zestawy mogły powstać tylko w głowie Manueli Pavesi. Prywatnie przyjaźniła się z Miuccią Pradą, zawodowo – była jej prawą ręką. Większość pokazów, sesji zdjęciowych, czy kampanii reklamowych Prady stylizowane były przez nią. Była inspiracją dla wielu projektantów, dzięki niej świat mody usłyszał o Jonathanie Andersonie.

Manela Pavesi odeszła w piątek, 13 marca w swoim rodzinnym domu, miała 65 lat. Przyczyną śmierci była przewlekła choroba – jaka konkretnie? Tego bliscy nie chcą zdradzać. Zostawiła męża i dwójkę dzieci. Pogrzeb odbył się w sobotę, 14 marca w jej rodzinnej miejscowości Mantova.

Getty Images / Bulls Press
Getty Images / Bulls Press

Tematy:

Nieprawidłowy email