Popularna sieciówka stworzyła kolekcję dla Muzułmanek

Ubrania dla Muzułmanek zaprojektowali m.in. Dolce & Gabbana, a także H&M. Do tego grona dołączyła hiszpańska sieciówka Mango, która stworzyła kolekcję „Muslim-friendly”.

Foto: Materiały prasowe

Wielcy projektanci i popularne sieciówki odpowiadają na potrzeby Muzułmanek i przygotowują dla nich specjalne kolekcje. Dolce & Gabbana i H&M przygotowali dla kobiet z krajów arabskich linie, w których znalazły się m.in. gustowne hidżaby.

Foto: Materiały prasowe Kolekcja Mango

Popularna sieciówka Mango śladem swoich konkurentów również postanowiła zaprojektować stroje dla Muzułmanek. Mango Ramadan, bo tak nazywa się kolekcja hiszpańskiej marki, dedykowana jest Ramadanowi, czyli świętu obchodzonemu w dziewiątym miesiącu kalendarza muzułmańskiego. Ramadan to 30-dniowy post i ochrona przez karą Allaha, podczas którego nie wolno m.in. spożywać alkoholu, palić papierosów, czy używać kosmetyków.

Foto: Materiały prasowe Kolekcja Mango Ramadan

W specjalnej kolekcji Mango „Muslim-friendly” nie zobaczymy jednak hidżabów i burek. Sieciówka stworzyła luźne, długie sukienki, a także legginsy, tuniki oraz kamizelki. Kolekcja dostępna jest od 30 maja. Kupić ją będzie można w sklepach online oraz w wybranych sklepach stacjonarnych Mango.

Foto: Materiały prasowe Kolekcja Mango Ramadan

Tematy:

Nieprawidłowy email