Maison Martin Margiela zmienia nazwę

Nadeszły wielkie zmiany w domu mody Maison Martin Margiela, a właściwie Maison Margiela. Dom mody firmowany nazwiskiem belgijskiego projektanta pozbywa się z nazwy słowa „Martin”.

Maison Margiela / Facebook

John Galliano zabrał się mocno do pracy i jako nowy dyrektor kreatywny domu mody Margiela wprowadza spore zmiany. 12 stycznia zaprezentował swoją pierwszą od lat kolekcję pod skrzydłami marki belgijskiego projektanta. Jak się okazało, to nie koniec reform – John Galliano postanowił pozbyć się nazwy słowa „Martin”. Oznacza, że teraz prawidłowa nazwa domu mody to: „Maison Margiela”.

Podobny zabieg zastosował Hedi Slimane, gdy reformował dom mody Yves Saint Laurent. W 2012 roku dyrektor kreatywny pozbył się słowa „Yves” i od tego czasu firma nosi nazwę Saint Laurent. Odnosi się ona do wszystkich najnowszych kolekcji damskich i męskich ubrań, butów i niektórych akcesoriów. Linie kosmetyczne i niektóre modele akcesoriów wciąż są sygnowane słynnym symbolem YSL. W przypadku francuskiego domu mody zabieg ten spotkał się ze sporą krytyką środowiska. Zarzucano Slimane, że deklasuje dziedzictwo założyciela marki. Czy podobne oskarżenia spotkają Johna Galliano?

EAST NEWS

Nie wydaje mi się, by brytyjski projektant miał się tym przejmować. Jest znanym skandalistą i bezkompromisowym artystą. Oliwy do ognia sytuacji dodaje fakt, że w przeciwieństwie do Slimane, Galliano zrezygnował z oficjalnej informacji o swojej decyzji, po prostu z dnia na dzień dom mody przestał używać jednego słowa ze swojej nazwy.

Maison Margiela / Facebook

Tematy:

Nieprawidłowy email