Madonna na wystawie

Tylko jeden dzień i jedno miejsce – w Macy’s – kalifornijskim centrum handlowym odbyła się wystawa poświęcona Madonnie, a właściwie jej niepowtarzalnym stylizacjom.

Getty Images/Flash Press Media

25 kwietnia od godziny 18 do 20 w Macy's zobaczyć można było kreacje Madonny, osobiście wybrane przez piosenkarkę.

– Dzięki tej wystawie moi fani mogli przypomnieć sobie jak rozwijał się i zmieniał mój gust – mówiła Madonna.

Getty Images/Flash Press Media

Wśród prezentowanych na wystawie kreacji znalazł się m.in. kultowy gorset Jeana Paula Gualtiera z trasy „Blond Ambition”.

Getty Images/Flash Press Media

Wystawiona została również suknia ślubna „Like a Virgin”, którą artystka włożyła na galę MTV Video Music Awards w 1984 roku.

EASTNEWS
okładka płyty

– To była jedna z najbardziej szokujących, wyzwolonych i obrazoburczych kreacji w historii mody – przyznała Arianne Phillips – kuratorka wystawy w Macy’s.

Kreacją zamykającą wystawę był projekt z kolekcji Material Girl, którą Madonna zaprojektowała przy współpracy z córką Lourdes Leon.

– Po tym jak Madonna pojawiła się po raz pierwszy na scenie, moda nigdy już nie była taka sama – podsumowała Arianne Phillip.

BullsPress

Madonna – ikona stylu czy królowa kiczu? – zdania na ten temat są podzielone. Świat mody w zależności od sezonu chwali lub krytykuje Madonnę. Ostatnio, na fali zachwytu modą lat 80-tych, styl Madonny znów powrócił do łask.

Getty Images/Flash Press Media

Scenicznym wizerunkiem gwiazdy inspirował się m.in. Jean Paul Gaultier, tworząc kolekcję na sezon wiosna / lato 2013.

Getty Images/Flash Press Media

Natomiast w wiosennej kolekcji Desquired2 pojawiły się charakterystyczne dla stylu Madonny z lat 80-tych policyjne czapki.

Getty Images/Flash Press Media

Niezależnie czy jesteście fanami Madonny, czy nie, musicie przyznać, że jej postać to ikona stylu – pomnik modowej niezależności, eksperymentów na pograniczu dobrego smaku i skrzynia pełna pomysłów, z których jeszcze przez wiele lat czerpać będą najwięksi projektanci mody.

BullsPress

Dowodem na to z pewnością była wystawa w kalifornijskim Macy’s. Szkoda tylko, że trwała tak krótko…

Getty Images/Flash Press Media

Tematy:

Nieprawidłowy email